Upozornění pro podniky: vydání dlouhodobého „releasu“ Windows 10 odloženo na rok 2021 (2)

Tříletá proluka mezi současnou verzí – Windows 10 Enterprise LSTC 2019 – a tou příští bude pro nejkonstantnější edici Windows 10 tou zatím nejdelší.

Upozornění pro podniky: vydání dlouhodobého „releasu“ Windows 10 odloženo na rok 2021 (2)


Předchozí díl

To se však změnilo před dvěma lety, kdy Microsoft vyhlásil, že každá z verzí LTSC bude „podporovat v době uvedení dané LTSC nejnovější čip [procesor]. Při uvádění budoucích generací čipů bude podpora zajišťována budoucími vydáními Windows 10 LTSC, které mohou zákazníci pro tyto systémy implementovat.“

Nová pravidla znamenala, že by zákazníci používající Windows 10 Enterprise LTSC byli nuceni upgradovat na nové vydání pokaždé po koupi nových PC poháněných novou generací procesorů. Důvodem Microsoftu ke změně pravidel podpory LTSC bylo údajně zajistit, aby byli zákazníci schopni využít výhod každé nové generace procesorů. Nicméně tento krok zároveň utlumil nadšení pro kanál, s jehož nabídkou Microsoft zpočátku váhal a od té doby neustále snižoval jeho význam.

Zmínka o příštím LTSC ze strany Lurieho, která pravděpodobně ponese název „Windows 10 Enterprise LTSC 2022“, objeví-li se koncem roku 2022, alespoň Microsoft dotlačí k dalšímu dlouhodobému buildu. A to už je něco, vezmeme-li v úvahu stále častější sklony Redmondu měnit pravidla v průběhu hry.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: © olly - Fotolia.com
Komentáře