Windows 10 si od příští aktualizace zarezervují 7 GB na disku

Chystaná jarní aktualizace bude zahrnovat i funkci „rezervovaného úložiště,“ která alokuje prostor na disku pro budoucí aktualizace.

Windows 10 si od příští aktualizace zarezervují 7 GB na disku


Příští feature upgrade Windows 10 si bude rezervovat 7 GB z prostoru úložiště na PC, aby zajistil správné zpracování aktualizací do budoucna, oznámil Microsoft v pondělí.

Tento prostor na disku, nazvaný „rezervované úložiště“ (Reserved storage) bude alokován od příští aktualizace systému, kterou Microsoft pravděpodobně nazve „Windows 10 April 2019 Update“ a ve formátu rrmm pojmenuje 1903. Distribuce tohoto feature upgradu pravděpodobně začne v březnu nebo dubnu.

„Naším cílem je zlepšit každodenní fungování vašeho PC zajištěním nepřetržitého přístupu funkcí OS k diskovému prostoru,“ napsal v příspěvku na blogu společnosti ze 7. ledna Jesse Rajwan, programový manažer skupiny úložišť a souborových systémů.

Ačkoliv se Rajwan dotknul několika záležitostí, pro něž může být rezervované úložiště nakonec užitečné, zdůraznil funkci novinky právě při aktualizacích a upgradech.

„Každá aktualizace dočasně vyžaduje nějaké volné místo na disku pro stahování a instalaci. Na zařízeních s rezervovaným úložištěm využije aktualizace nejdříve právě tento rezervovaný prostor,“ napsal Rajwan.

Komprimované soubory, tvořící aktualizaci, potřebují prostor na disku, aby se mohly rozbalit. Zároveň si updaty v průběhu procesu instalace vytvářejí dočasné soubory. V ideálním případě jsou tyto soubory po splnění svého účelu smazány. (Rezervovaný prostor není určený k zálohování předchozí verze Windows 10, která je v průběhu prvních 30 dní po aktualizaci uložena, aby se k ní uživatel mohl v případě nespokojenosti s verzí novou vrátit.)

Podle Rajwana bude rezervované úložiště implementováno jako výchozí u všech PC s předinstalovanou verzí 1903 nebo novější nebo u čisté instalace verze 1903 a novější, například při zásahu IT oddělení.

Zdroj: Computerworld


Úvodní foto: news.microsoft.com
Komentáře