Windows v číslech: Windows 10 se nedaří sesadit sedmičky (2)

Windows 10 v uplynulém měsíci bojovaly s Windows 7 o titul nejpopulárnějších Windows, ale opět se jim nepodařilo svého staršího sourozence sesadit z trůnu.

Windows v číslech: Windows 10 se nedaří sesadit sedmičky (2)


Předchozí díl

Jestliže migrace z Windows 7 na Windows 10 nezrychlí, pak bude po lednu 2020 bez bezpečné sítě bezpečnostních aplikací na starším z obou operačních systémů fungovat spousta lidí (je však možné, že někteří z nich se nakonec rozhodnou přejít na Linux či jiný operační systém namísto desítek).

Podnikům fungujícím na Windows 7 Professional nebo Windows 7 Enterprise nabídne Microsoft dočasné řešení – tzv. Windows 7 Extended Security Updates (ESU) představené v září – tedy aktualizace, které budou firmy dostávat ještě další tři roky, jenže za neustále se zvyšující cenu. Díky tomu však podniky získají možnost běžet na sedmičkách až do ledna 2023.

Kvůli pomalému přijetí Windows 10 zákazníky (v porovnání s Windows 7 v době zastarávání XP) přišla opět na přetřes nabídka Microsoftu z let 2015 a 2016, kdy mohli zákazníci běžící na verzi Home nebo Pro/Professional Windows 7 a Windows 8.1 přejít na desítky bezplatně.

Ačkoliv bezplatný upgrade tempo migrace posílil, rozhodně nebylo dostatečné, a i když Microsoft tvrdil, že po pouhých 11 měsících běželo na Windows 10 350 milionů zařízení, dynamika přechodu z jednoho systému na druhý prostě nedostačovala.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: PCWorld.com
Komentáře