Y Soft nabídne první 3D tiskárnu s integrovaným nástrojem pro správu tisku. Bude mířit do škol

Y Soft vyvinul řešení pro správu flotil 3D tiskáren. S novou 3D tiskárnou YSoft be3D eDee míří do segmentu vzdělávání.

Y Soft nabídne první 3D tiskárnu s integrovaným nástrojem pro správu tisku. Bude mířit do škol


Předpovědi analytiků o širokém produkčním využití 3D tiskáren se zatím nenaplnily; ty se zatím v průmyslu využívají především k prototypování. Dalším zajímavým segmentem může být školství, a to i střední. Právě tímto směrem se vydala společnost Y Soft.

Y Soft představil novou 3D tiskárnu YSoft be3D eDee (eDee). Jedná se o stolní zařízeníu s integrovaným nástrojem YSoft SafeQ pro oblast podnikové správy tisku. Díky tomuto spojení firma trhu nabídne první ucelené řešení pro správu flotilového provozu 3D a klasických (2D) tiskáren.

eDee do oblasti 3D tisku přinese výhody jako centralizované sledování a účtování nákladů, efektivnější využití zařízení v prostředí s větším počtem 3D tiskáren či zabezpečení hladkého průběhu tisku i vytištěného objektu. Y Soft se chce s novinkou zaměřit na segment vzdělávání, kde organizace mohou velmi dobře těžit z výhod sjednocené správy 3D a 2D tisku.

Technologie 3D tisku se v oblasti vzdělávání využívá stále častěji a přibývá škol, které tuto technologii studentům a zaměstnancům zpřístupňují v rámci celých flotil zařízení. Onvia, výzkumná organizace monitorující státní zakázky v USA, upozorňuje, že „3D tisk se stane standardní součástí výuky. V roce 2016 budou nákupy 3D tiskáren do škol akcelerovat v souvislosti s posilujícím trendem vnímat 3D tisk jako nezbytnou součást praktické výuky a také v důsledku pokračujícího poklesu cen.“ Příklady toho, jak studenti využívají 3D tisk v rámci svých projektů, lze nalézt zde.

Klíčovou součástí řešení YSoft be3D eDee je plně automatizovaná, uzavřená stolní 3D tiskárna. Díky autokalibraci tiskové podložky a intuitivnímu sedmipalcovému dotykovému displeji je ovládání tiskárny pro koncové uživatele velmi jednoduché. Tisková komora se uzamyká pomocí magnetických zámků, které se otevřou pouze na základě autentifikace uživatele. Tím je tisková úloha chráněna před přerušením či zcizením.

„Zájem využívat 3D tisk ve výukovém procesu dramaticky roste. A společně s ním i potřeba administrátorů mít k dispozici řešení, které by jim umožnilo inteligentní správu 3D tiskáren včetně sledování a delegace nákladů,“ říká Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Soft. „Díky eDee jsme první, kdo v tomto tržním segmentu nabízí ucelené řešení, s nímž lze využít všech výhod správy tisku v rámci flotil 2D i 3D tiskáren.“

Dostupnost: YSoft be3D eDee bude dostupná v rámci Early Access programu ve druhém čtvrtletí 2016, a to prostřednictvím globální partnerské prodejní sítě výrobce.


Úvodní foto: Y Soft
Komentáře