Záplava nových produktů od Lenova cílí na datacentra

Společnost Lenovo vyrazila proti Dell EMC a HPE největší aktualizací portfolia od akvizice x86 serverové divize IBM před třemi lety.

Záplava nových produktů od Lenova cílí na datacentra


Nabízí tak řadu serverů, switchů, SAN polí a konvergovaných systémů, aby ukázala, že je s ní na trzích datových center a softwarově definované infrastruktury nutné počítat.

Lenovo se na globálním trhu serverů dělí o třetí místo s Ciskem a IBM a společně jsou daleko za HPE a Dell EMC, uvádí analytická firma IDC. Zejména v severní Americe má před sebou, co se podílu na trhu týče, ještě kus cesty.

Společnost odhalila 14 nových serverů, sedm ukládacích zařízení a pět produktů pro síťovou strukturu.

Lenovo tvrdí, že jeho rackové a věžové servery pomohou zákazníkům při implementaci softwarově definovaných a hyperkonvergovaných systémů. Jsou určeny pro in-memory databáze, velké transakční databáze, dávkovou analytiku i analytiku v reálném čase, ERP a CRM aplikace a virtualizované servery.

K novým serverům patří ThinkSystem SR950, který lze škálovat od dvou do osmi procesorů ve formě 4U. Přední a zadní přístup ke všem význanným subsystémům umožňuje provádět servis bez nutnosti vyjmutí z racku.

Další novinky patří mezi SAN pole a řadí se mezi ně ThinkSystem DS2200, jenž cílí na malé a střední podniky (SMB). Vejde se do něj až 12 3,5palcových nebo 24 2,5palcových disků (HDD i SSD). Za pomoci tří rozšiřujících jednotek pak pojme celkem 96 disků.

Mezi novými switchi (přepínači) byl uveden model ThinkSystem NE1072T, který nabízí 48 portů 10GBase-T a šest 40Gb/s QSFP. K dalším switchům v produktové řadě patří 32portový, 10GbE (10Gb/s Ethernet) NE1032 RackSwitch; 24portový 10GBase-T ToR NE1032T cloudový switch pro datacentra a další dva modely.

Výše uvedené servery, switche a SAN pole jsou součástí konvergovaných systému Lenova řady ThinkAgile. Tato značka byla představena v loňském roce společně s uvedením série hyperkonvergovaných zařízení HX.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: Martyn Williams, CIO.com
Komentáře