Mobilní volba - Proč (ne)chtít hardware od několika dodavatelů - 2

Stojíte v podniku před obměnou „drobného“ hardwaru, jakým jsou notebooky? Možná to pro vás nepředstavuje žádný problém, protože integrátor vám dodá řešení na klíč a na nás je pouze vše odsouhlasit. ...

Mobilní volba - Proč (ne)chtít hardware od několika dodavatelů


Dnešní profesionální notebooky dokáží plně nahradit stolní PC. Pokud ale chcete pořídit přenosné počítače jako plnou náhradu klasických PC a zachovat plně produktivitu klíčových zaměstnanců, neměli byste se soustředit jen na notebook samotný, ale také na příslušenství a periferie.

Standardem by mělo být plnohodnotné dokovací řešení s DVI rozhraním pro připojení externího LCD monitoru, plnohodnotné klávesnice a myši. Takto koncipované pracoviště nejen zvyšuje výkonnost, ale i životnost notebooků.

Pro zaměstnance, kteří musí být ve spojení s firmou v terénu, je vhodné zvážit interní datové karty standardů UMTS/HSDPA či WCDMA a adekvátní řešení pro zabezpečení dat při přístupu k internetu přes mobilní či Wi-Fi sítě i při případném zcizení notebooku.

Samozřejmostí by měla být servisní smlouva typu NBD – tedy dokončení opravy u zákazníka následující pracovní den po nahlášení závady (tu nabízí běžně Dell a nově za příplatek kupříkladu Acer), lze ji ale individuálně sjednat i s mnoha dalšími dodavateli či integrátory – buď za příplatek, nebo v rámci servisní smlouvy. Bonusem, který vaši zaměstnanci ocení, je pojištění proti náhodnému poškození či dokonce kompletní pojištění, které kryje i ztrátu či zcizení.
Komentáře