VMworld: Virtuální, zelené, bezpečné - 2

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, jak významnou roli hraje virtualizace na evropském IT trhu, máme pro vás spolu s dalšími 4,5 tisíci účastníků první evropské konference VMworld odpověď: „Je to velké”.

VMworld: Virtuální, zelené, bezpečné


Budeme si jednou kupovat virtuální stroje podobně, jako dnes kupujeme ty fyzické? Budeme mít vlastní počítač, nebo si jen zaplatíme hostování virtuálního stroje? Bude konec schvalovacím procesům pro nový počítač prostě proto, že nám přidělí tenkého klienta?

Virtualizace by skutečně mohla změnit způsob, jakým budeme v budoucnu pracovat se „svým“ počítačem, a ovlivnit tak nejen život v datacentrech či softwarových laboratořích, ale doslova převrátit klasické chápání osobního počítače. Již dnes vzniká trh s „virtual appliance“ tedy virtuálními stroji nakonfigurovanými předem k určitému účelu – v mnoha případech může být prostě levnější koupit již připravený virtuální stroj, než investovat čas a energii do jeho instalace a konfigurace.

Virtuální zařízení jsou zajímavým fenoménem, který ale skrývá i některá potenciální rizika – zákazník si kupuje do značné míry černou skříňku, o jejíž funkčnosti (zejména té nedeklarované) mnoho neví, a vše tak bude patrně otázkou dobrého jména dodavatele.
Komentáře