20 skvělých cloudových služeb, o nichž jste ještě neslyšeli (1.)

Webové služby rychle nahrazují desktopové programy, a to i pokud jde o rutinní akce typu editace obrázků, tvorby tabulek a další.

20 skvělých cloudových služeb, o nichž jste ještě neslyšeli (1.)


Přinášíme vám seznam 20 služeb, které dle našeho názoru stojí za váš čas. Na to, abyste převzali kontrolu nad svým digitálním životem, nepotřebujete desktopovou aplikaci. Jste připraveni na organizaci celého vašeho digitálního života (od tvorby záloh po hledání starých fotografií) online? Webové služby vám mohou pomoci. S takovými službami můžete také objevit novou hudbu, ochránit své online soukromí, vylepšit své osobní návyky či vytvořit si online diář. Nejlepší na tom je, že vás to (většinou) nebude stát ani halíř.

Dokonce i Microsoft spojuje s příchodem Office 2013 svůj populární kancelářský balík s cloudem. Je to docela jasný indikátor toho, že někdy v blízké budoucnosti nahradí webové služby a desktopové aplikace napojené na webové služby tradiční samostatné offline programy.

K tomu, aby se to realizovalo, ale potřebujete ty správné služby. Nabízíme vám tedy celkově 20 našich tipů.

 

AccountKiller (online soukromí)

Chcete smazat online účet, který již nevyužíváte? Dělají vám starosti vaše osobní data online? AccountKiller vám dodá detailní instrukce (včetně odkazů na problematické stránky) k tomu, jak smazat vaše účty na službách typu Facebooku, Google, Skype a Twitteru. AccountKiller hodnotí snadnost smazání každé stránky pomocí barevného kódu – bílá barva značí nejjednodušší možnost, šedá signalizuje těžší proces a černá znamená, že je smazání takřka nemožné.

AccountKiller | Zdarma

 

Buffer (sociální sítě)

Buffer vám umožňuje psát příspěvky pro Facebook, LinkedIn, Twitrer a novou placenou službu App.net a vypouštět tyto příspěvky později.

Buffer | Zdarma

 

FollowUpThen (produktivita)

Potřebujete připomenout vypnutí trouby za několik minut, odpovědět zítra na důležitý e-mail nebo si příští týden zavolat? FollowUpThen vám umožní vytvořit e-maílové připomínky, které vám přijdou ve chvíli, kdy je potřeba postarat se o specifickou aktivitu. Prémioví uživatelé mohou také dostávat SMS upozornění, využít integraci kalendáře a dokonce i přizpůsobit vzhled e-mailových zpráv s připomínkami..

FollowUpThen | Zdarma; 24 dolarů ročně za prémiovou verzi

 

HabitForge (osobní zlepšení)

HabitForge je založen na přesvědčení, že povinnost prováděná 21 dní v řadě se stane návykem. Aplikace vám pomůže nastavit úkol, který u sebe chcete rozvinout jako návyk, a pošle vám následující den e-mail, ve kterém se vás zeptá, jestli jste tento úkol provedli či nikoliv. Provodete tento úkol 21 dní za sebou a dostanete e-mail s gratulací. Své návyky můžete vyvíjet sami nebo ve skupinách. Uživatelé v bezplatné verzi služby podporované z reklam mohou nastavit pouze jeden aktivní návyk najednou.

HabitForge | Zdarma; 10 dolarů ročně za prémiovou verzi

 

IFTTT (produktivita)

Program IFTTT je vytvořen na struktuře „pokud se stane tohle, udělej tohle“. Umožňuje uživateli automatizovat úkoly vašeho online života. IFTTT můžete použít k odesílání vašich fotografií z Instagramu na Dropbox, každotýdennímu přijímání e-mailů s hlavními zprávami z vašeho RSS feedu, nebo vytváření příspěvků na blog z vašich oblíbených tweetů.

IFTTT | Zdarma

 

Pokračování


Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com
Komentáře