20 skvělých cloudových služeb, o nichž jste ještě neslyšeli (2.)

Webové služby rychle nahrazují desktopové programy, a to i pokud jde o rutinní akce typu editace obrázků, tvorby tabulek a další.

20 skvělých cloudových služeb, o nichž jste ještě neslyšeli (2.)


Přinášíme vám seznam 20 takových služeb, které dle našeho názoru stojí za váš čas.

Předchozí díl

 

Lifecrowd (sociální kalendář)

Tato služba byla vytvořena tak, aby vám pomohla potkávat lidi a zapojovat se do aktivit, které jste vždy chtěli zkusit, ale nikdy jste se k nim nedostali, jako je paragliding, testování vín nebo kurz malování. Můžete také přidávat aktivity k vašemu „životnímu seznamu“ a dostávat zprávy, pokud se ve vaší blízkosti děje vámi přidaná aktivita. Lifecrowd uvádíme spíše jako zajímavost, neboť je prozatím k dispozici pouze v některých regionech Spojených států.

Lifecrowd | Zdarma a více

 

Lost Photos (vyhledávač starých fotografií)

Přestože tato služba od vývojáře softwaru Space Inch vyžaduje desktopovou aplikaci pro Mac nebo Windows, Lost Photos projede všechny vaše online e-mailové účty, aby získal všechny fotografie, které jste si na nich kdy uložily. Jakmile naleznete vaše fotografie, můžete je odeslat na Facebook nebo Twitter, odeslat je někomu nebo je prostě uložit na vašem disku. Lost Photos je v současné době pro uživatele Windows zdarma, nicméně nevíme, zda společnost neplánuje v dohledné době vydat placenou verzi aplikace pro uživatelské rozhraní Windows 8.

Lost Photos | Zdarma pro Windows; 3 dolary pro Mac

 

MiMedia (online služba pro postupnou zálohu)

Spousta služeb pro online zálohu je praktických a jednoduchých na používání v tom, že potichu kopírují vaše soubory na vzdálený server. Ovšem upload obsahu celého vašeho disku může zabrat celé týdny. MiMedia nabízí alternativu. Tato služba vám poštou zašle šifrovaný hard disk. Vše, co musíte udělat, je naplnit tento disk svým obsahem a poslat jej zpět společnosti. Poté můžete využít desktopový software MiMedia k zasílání postupné zálohy na servery MiMedia.

MiMedia | 50 až 325 dolarů za rok

 

Music-Map (služba pro objevování hudby)

Tato jednoduchá stránka vám umožňuje vepsat jméno vašeho oblíbeného hudebního interpreta, načež se vám zobrazí v chumlu podobní umělci. Čím blíže v tomto chumlu je umělec k vašemu výběru, tím více se vám (alespoň podle stránky Music-Map) bude líbit jeho hudba.

Music-Map | Zdarma

 

MyPermissions (online soukromí a ochrana dat)

Tato služba vám umožní rychle zjistit, které aplikace a služby mají přístup k vašim dalším online službám, jako je Dropbox, Facebook, Google a Twitter. můžete také dostávat e-mailové upomínky upozorňující vás na nové aplikace, případně využít doplněk této služby pro prohlížeče, MyPermissions Cleaner, který zanalyzuje všechny aplikace, které mají přístup k různým vašim účtům, a přijme upozornění pokaždé, když jsou nové služby autorizovány.

MyPermissions | Zdarma

 

Pokračování


Úvodní foto: © bebe - Fotolia.com
Komentáře