20 skvělých cloudových služeb, o nichž jste ještě neslyšeli (3.)

Webové služby rychle nahrazují desktopové programy, a to i pokud jde o rutinní akce typu editace obrázků, tvorby tabulek a další.

20 skvělých cloudových služeb, o nichž jste ještě neslyšeli (3.)


Přinášíme vám seznam 20 takových služeb, které dle našeho názoru stojí za váš čas.

 

Předchozí díl

 

OhLife (osobní diář)

Chtěli jste mít deník nebo diář, ale máte problém s nalezením času na jeho psaní? OhLife se snaží tento problém řešit přístupem založeným na e-mailech. Každý den se vás OhLife v e-mailové zprávě zeptá na otázku, jak se vám ten den dařilo. Na tuto e-mailovou zprávu odpovíte, a služba vaši odpověď zkompiluje do online diáře.

OhLife | Zdarma

 

Onswipe (podpora pro webmastery)

Tato služba vám pomůže rychle přetransformovat prakticky jakoukoliv stránku, kterou vlastníte, na online prostor optimalizovaný pro dotykové obrazovky; vše, co pro to musíte udělat, je vložení jednoho řádku JavaScriptu do kódu vaší stránky. Přihlášení do služby je zdarma, ale společnost generuje peníze prodáváním reklam v časopisovém stylu mezi vašimi stránkami s obsahem. Onswipe ale sdílí část zisků vytvořených stránkou přímo s majitelem stránky.

Onswipe | Zdarma

 

Prezi (prezentační software)

Prezi nabízí již od svého vytvoření v roce 2009 alternativu ke slideshow ve stylu PowerPointu. Protože služba místo slajdů využívá virtuální tabule, můžete celý koncept vaší prezentace zobrazit najednou. Při procházení prezentacemi můžete přejíždět tabulí tak, abyste zvýraznili svoje různé nápady. Prezi nedávno představil pro svou službu nový soubor funkcí, jako jsou 3D pozadí a blednoucí animace.

Prezi | Zdarma až 160 dolarů za rok

 

Primadesk (ovládání online účtů)

Primadesk sjednocuje všechny vaše oddělené online služby do jednoho kohezivního celku. S Primadeskem můžete najednou prohlížet váš e-mail, dokumenty a fotografie. Můžete také organizovat váš online obsah, aby se například přenášely fotografie z Facebooku na Flicker, nebo automaticky přesunovaly tabulky v Excelu z Google Docs na SugarSync. Primadesk oficiálně vznikl betatestováním na počátku roku 2012.

Primadesk | Zdarma pro maximálně pět účtů/1 GB prostoru)

 

Soluto (údržba počítače)

Soluto je aplikace, která začala jako nástroj pro zlepšení bootovacího času počítačů s operačním systémem Windows. Tato aplikace prošla evolucí a nyní ji můžete použít jako jednoduchý systém „kliknutím opravte“, který vám umožní udržovat váš počítač stejně jako počítače až pěti vašich přátel. Navíc můžete Soluto použít ke vzdálené instalaci populárních služeb typu Adobe Reader, AIM, Dropbox, Google Drive, OpenOffice a VLC. Díky Solutu můžete taktéž na dálku řešit různé problémy s počítačem, jako je snížení bootovacího času, nastavování primárního prohlížeče, defragmentace disku nebo instalace aktualizací Windows

Soluto | Zdarma

 

Pokračování


Úvodní foto: © airmophoto - Fotolia.com
Komentáře