20 skvělých cloudových služeb, o nichž jste ještě neslyšeli (4.)

Webové služby rychle nahrazují desktopové programy, a to i pokud jde o rutinní akce typu editace obrázků, tvorby tabulek a další.

20 skvělých cloudových služeb, o nichž jste ještě neslyšeli (4.)


Přinášíme vám seznam 20 takových služeb, které dle našeho názoru stojí za váš čas.

 

Předchozí díl

 

Squarespace (tvorba, hosting a správa webových stránek)

Squarespace vznikl už v roce 2004, ovšem společnost nedávno přišla s šestou verzí své platformy pro jednoduchou tvorbu webových stránek. Tato poslední verze, Squarespace 6, obsahuje možnost výstavby webů pomocí systému „přesuň a upusť“ (drag-and-drop), sociální integraci pro zobrazování obsahu z Instagramu nebo Twitteru, automatické přizpůsobení designu návštěvníkům z PC a mobilů a nové šablony pro design webů.

Squarespace | 96 dolarů za rok s prostorem 2 GB; 192 dolarů za rok pro neomezený prostor

 

TaskRabbit (odkazy na pomoc se záležitostmi)

Opět služba, kterou zmiňujeme pouze pro zajímavost, neboť je zatím dostupná pouze pro větší města ve Spojených státech. A to pro ty, kteří potřebují někoho na zástupné vyřízení záležitosti. Samozřejmě placené. TaskRabbit vám pomůže najmout lidi ve vašem okolí pro zvládání každodenních úkolů typu dodávání nebo vyzvedávání zboží, pomoc s přestěhováním, smontováním nábytku z Ikea nebo dokonce provedení sociálního výzkumu. TaskRabbit údajně provádí lustrace všech najímaných asistentů.

TaskRabbit | Registrace zdarma

 

Timehop (výstřižkové album)

Chcete si pamatovat, co jste dělali před rokem? Timehop vám zašle e-mailové zprávy s celou vaší aktivitou na sociálních sítích přesně na den před rokem. Služba se integruje s Facebookem, Foursquare, Instagramem a Twitterem, a dokonce je schopna projíždět vaše staré SMS, pokud je máte uloženy na vašem současném telefonu.

Timehop | Zdarma

 

TinEye (vyhledávání obrázků)

Máte fotografii něčeho, ale nejste si jisti, co přesně tato fotografie zobrazuje nebo odkud pochází? Vložte tento obrázek do Tin Eye a tato služba se podívá po jiných místech, na nichž se tento obrázek objevil online. TinEye můžete použít pro nalezení verze obrázku ve vyšším rozlišení, sledování obrázku v různých kontextech online nebo zjištění, zda někdo používá modifikovanou verzi obrázku.

Tin Eye | Zdarma

 

ToS;DR (uživatelská práva)

Použijte tuto stránku ke sledování online podmínek služeb. ToS;DR disponuje rejstříkem online podmínek služeb pro celou škálu online a digitálních služeb jako je Facebook, Steam a WhatsApp. Hodnocení těchto podmínek je založeno na tom, jak moc si daná služba přivlastňuje vaše data, jestli používá sledovací cookies od třetích stran a co se stane s vašimi daty, jestli je služba prodána jiné společnosti. Stránka je v současné době v procesu výstavby, a některé velké služby typu Facebooku, Google či Twitteru musí být ještě klasifikovány.

ToS;DR | Zdarma


Úvodní foto: © Thomas Jansa - Fotolia.com
Komentáře