7 důvodů, proč práce z domu prospěje vaší firmě

Telecommuting, tedy práce z domu či terénu, při níž fyzickou přítomnost pracovníka ve firmě nahrazují různé telekomunikační technologie, může nabídnout celou řadu výhod.

7 důvodů, proč práce z domu prospěje vaší firmě


Stále více společností začíná spoléhat na pracovníky, kteří pracují z domu prostřednictvím moderních technologií. Přinášíme 7 důvodů, proč byste o tomto způsobu zaměstnávání měli začít uvažovat i ve vaší firmě.

1) Vaši zaměstnanci budou produktivnější

Tím, že budou vaši zaměstnanci pracovat z domu, budou čelit méně rušivým vlivům než by tomu bylo v kanceláři - nehrozí jim totiž snížené soustředění kvůli tomu, že kolega ve vedlejší kanceláři právě hlasitě telefonuje nebo proto, že musí každých pět minut poslouchat pubertální smích sekretářek odvedle. Obrovským benefitem je úspora času a peněz nutných na každodenní dojíždění - pokud stejně jako my dojíždíte do kanceláře asi 40 minut, činí úspora téměř hodinu a půl denně - tento čas můžete rozhodně využít efektivněji, třeba si o půl hodiny déle pospat a zbylou bonusovou hodinu věnovat dětem, sportu nebo přátelům.

Zkoušeli jste počítat, kolik peněz měsíčně projedete v benzínu či naftě jen na cestě do práce a zpět? V zimní sezóně se oddělenými pracovišti navíc snižuje riziko hromadného onemocnění více členů týmu.

2) Členy týmu zastihnete na příjmu kdykoliv

Práce z domu obvykle kromě adekvátně rychlého a spolehlivého internetového připojení (jako záloha při výpadku ADSL může postoužit 3G síť) vyžaduje nástroje pro vzdálené převzetí kontroly (jako například LogMeIn, GoToMyPC nebo Splashtop Remote Desktop), software na podporu spolupráce (Google Apps nebo Office 365) a videokonference (Cisco WebEx Meeting Center, Citrix GoToMeeting nebo videochat v podání Google).

Uvažovali jste už nad tím, co by se stalo, kdybyste u svých lidí hlídali pouze objem odvedené práce na zadaných úkolech a nemuseli se již starat o jejich docházku?

3) Budete potřebovat méně kancelářských prostor - ušetříte

Snížení počtu pracovníků, kteří se na denní bázi vyskytují v kancelářích, se může stát podnětem pro radikální redukci plochy kanceláří, které si vaše společnost pronajímá. Dokonce i v případě, kdy vašim zaměstnancům uhradíte náklady na internetové připojení a spotřebu elektřiny v domácnosti, stále ušetříte obrovský díl provozních nákladů, které můžete investovat do dalšího rozvoje firmy.

4) Snížíte náklady na správu IT a vybavení

Pracovníci na dálku obvykle disponují vlastním internetovým připojením a počítačem, opět zajímavý prostor pro úspory, byť byste jim na jejich provoz měli přispívat. Pravděpodobně však bude nutné dodat na celofiremní bázi software pro oblast zabezpečení, nástroje pro podporu spolupráce či vzdálený přístup. Pokud se vám v těchto oblastech podaří zavést určitou míru potřebné standardizace a zajistíte tak, že do vaší sítě budou přistupovat pouze autorizovaná a adekvátně zabezpečená zařízení, můžete opět docílit velmi zajímavých úspor.

5) Budete schopni využívat distribuovaných IT systémů na bázi cloudu

Pokud jsou vaši pracovníci rozeseti v různě vzdálených lokalitách, mohou IT služby nabídnout výrazně vyšší dostupnost a spolehlivost, než by zajistily vaše firemní servery. Poskytovatelé cloudu totiž obvykle mají hned několik datových center a disponují redundatním připojením do internetu.

6) Vaše organizace se stane agilnější

Práce z domova nebo libovolné jiné lokace mimo kancelář poskytne vaší organizaci mnohem vyšší míru flexibility při práci na komplikovaných projektech a uvolní vám ruce rovněž v personální oblasti.

7) Celkové náklady na lidskou práci poklesnou

Práce z domova/terénu může, pokud je dobře zorganizována a podpořena patřičnou infrastrukturou, ušetřit vaší organizaci skutečně mnoho peněz. Pokud vaši zaměstnanci bydlí v oblastech s nízkými náklady na bydlení a dostupným rychlým internetovým připojením, budou s nejvyšší pravděpodobností ochotni pracovat i za relativně nízkou mzdu. Možnost práce z domova je mnohými zaměstnani skutečně chápána jako vítaný benefit. A pokud část práce "nakoupíte" (samozřejmě v souladu s platným právním řádem) od externích dodavatelů, můžete ušetřit obrovskou část daňových výdajů za sociální a zdravotní pojištění.

Zdroj: PC World


Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com
Komentáře