Cisco se zbaví 5500 zaměstnanců a zaměří se na internet věcí, bezpečnost a cloud

Zeštíhlení bude stát 700 milionů USD, ale firma věří, že jí pomůže zvýšit zisk

Cisco se zbaví 5500 zaměstnanců a zaměří se na internet věcí, bezpečnost a cloud


Společnost Cisco Systems plánuje v rámci celosvětové restrukturalizace propustit zhruba 7 % pracovníků a zaměřit se na rychle se rozvíjející oblasti IT jako internet věcí, bezpečnost, spolupráce, datová centra příští generace a cloud.

Na odstupném pro přibližně 5500 zaměstnanců Cisco během nadcházejících měsíců vyplatí okolo 700 milionů USD. Cisco zredukuje některé méně významné a stagnující části svého byznysu, které nemají příliš slibnou perspektivu.

Ve svém prohlášení Cisco tvrdí, že uspořené náklady bude investovat zpět do jejich rozvoje a významně investovat do nových oblastí, v nichž očekává v budoucnu výrazný růst.

Rozsah propouštění bude podstatně menší, než uváděly dřívější odhady. Ještě v úterý zpravodajský server CRN tvrdil, že o práci přijde okolo 14 000 zaměstnanců.

Společnost Cisco zároveň s informacemi o chystané restrukturalizaci zveřejnila i výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku.

Výnosy v tomto období poklesly o 2 % na 12,6 miliardy USD, zatímco čistý zisk vzrostl o 21 % na 2,8 miliardy USD. Vyšší výnosy Cisco zaznamenalo v divizích přepínačů, řešení pro spolupráci, bezdrátových sítí a bezpečnosti, zatímco obrat divizí směrovačů pro sítě nové generace a produktů pro datová centra poklesl.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře