Fujitsu Forum: VISIT 2010

Dvoudenní konference přilákala do Mnichova více než 8000 účastníků

Fujitsu Forum: VISIT 2010


Tradiční evropská konference společnosti Fujitsu se letos konala na konci listopadu v německém Mnichově. Klíčovými tématy byly, nikoliv překvapivě, především cloud computing a virtualizace, většina představených novinek spadala právě do této oblasti.

V oblasti computingu představila společnost Fujitsu tři nové iniciativy. Cílem první z nich nazvané Global Cloud Platform je s použitím předpřipravených a předkonfigurovaných řešení usnadnit zákazníkům přechod k privátním a hybridním cloudovým službám. Druhá iniciativa - Fujitsu Dynamic Cloud - má uživatelům poskytnout plnou kontrolu nad faktory, které jsou při přechodu na cloud klíčové. Především jde o otázku fyzického umístění dat a jejich budoucí portabilitu. Třetí iniciativa směřuje do oblasti cloudové bezpečnosti, přičemž se zaměřuje zejména na prevenci a detekci síťových útoků.

 

Otázce bezpečnosti byla na konferenci věnována opravdu velká pozornost. Obavy z nedostatečné kontroly nad vlastními daty jsou totiž dle Fujitsu jednou z hlavních překážek rychlejšího přechodu zákazníků na cloudová řešení. Společnost v této souvislosti uvedla, že kromě standardních bezpečnostních funkcí, kterými disponují všechna její cloudová řešení, mohou zákaznicí využívat i řadu funkcí nadstandardních. Příkladem může být například plné šifrování dat či využití jednorázových přístupových hesel.

Společnost Fujitsu představila i nová hardwarová řešení. „Zelené krabicové datacentrum“, jak výrobce označuje nový blade systém PRIMERGY BX400 (podrobně představený zde) je určen především pro střední firmy. Zdůrazňována byla lepší škálovatelnost a zejména nižší TCO (celkové náklady na vlastnictví); hlavní úspora plyne kromě výrazně lepší škálovatelnosti hlavně z nižší spotřeby energie a snazší správy.

Prezentován byl také nový mikro server PRIMERGY MX130 S1, postavený na platformě AMD a určený především do SoHo segmentu. Fujitsu uvedlo též dva nové tenké klienty Zero Client DZ22-2 a Zero Client DZ19-2. Ty se vyznačují podporou všech tří hlavních hypervizorů, tedy VMware ESX(i), Microsoft Hyper-V a Citrix Xen Desktop.

 

Prezentace a fotogalerie (nejen) z úvodních keynotes jsou k dispozici na webu konference.

Komentáře