Méně síťových prvků s WiNG 5

Tento týden Motorola uvedla WiNG 5 WLAN 802.11n, architekturu určenou k zefektivnění podnikových bezdrátových sítí. IT oddělení by tak měla být schopna poskytovat levnější hlasové i datové služby.

Méně síťových prvků s WiNG 5


Nové řešení má nabídnout cenově efektivní způsob podpory hlasových, video i datových aplikací. Toho dosahuje integrací řídících prvků do samotných přístupových bodů. Ty tak budou moci kontrolovat dodržování bezpečnostních politik, nabízet QoS (Quality-of-Service) a inteligentně směrovat provoz optimálně, čímž odstraní tzv. úzká hrdla.

S WiNG 5 bude možno nasadit méně síťových prvků (WLAN controllerů i přístupových bodů), neboť přístupové body pokryjí větší oblasti a mj. disponují také zabudovanou ochranou proti narušení – WIPS (Wireless Intrusion Protection System). Motorole se díky nové architektuře dokonce podařilo překonat světový rekord, když prostřednictvím jediného přístupového bodu (Motorola AP 7131N 802.11n) současně streamovala unicast video na 84 notebooků.

Technologie je momentálně dostupná v controlleru RFS 4000 a přístupovém bodu AP 650 společnosti Motorola. Dalšími zařízeními s podporou WiNG 5 budou bezdrátové controllery RFS 6000 a RFS 7000, a přístupové body AP 6511, AP 7131 či AP 7181, jichž bychom se měli dočkat někdy v prvním čtvrtletí následujícího roku.

Komentáře