Pět důvodů ke stažení zkušební verze Windows 7

Společnost Microsoft uvolnila 90denní bezplatný zkušební trial finální RTM verze operačního systému Windows 7 Enterprise edition. Ať už nový OS očekáváte s napětím, nebo patříte spíše mezi skeptiky, nabízíme vám 5 důvodů k jeho vyzkoušení.

Pět důvodů ke stažení zkušební verze Windows 7


1. Posuďte sami - Podle některých je Windows 7 jen o trošku lepší než Windows Vista se SP3. Na druhou stranu i ti, kteří Windows 7 považují jen za omluvu Microsoftu za vydání Windows Vista, musejí uznat, že jde o sakra dobrou omluvu.

Ať už stále užíváte Windows XP, přešli jste na Windows Vista, nebo jste doposud Windows nevyužívali vůbec, teď máte možnost zdarma se podívat na finální verzi Windows 7 a rozhodnout se sami.

2. Vyzkoušejte si, co opravdu funguje - Otravnou částí upgradu operačního systému je často pasáž, kdy zjistíte, že mnohé z aplikací a periférií pod novým OS nefungují, nebo fungují jen s problémy. Právě pestrá škála obtíží a problémů s ovladači a nekompatibilním softwarem výrazně přispěla k negativní „image" OS Windows Vista a notně pošramotila jeho pověst.

Zkušební verze vám dá možnost v praxi otestovat, zda si vaše klíčové aplikace a potřebná zařízení s novým OS padnou do noty. Můžete tak zjistit, že Windows 7 není pro vás, nebo se naopak ujistit, že právě na něj jste celou dobu čekali. A s dřívější adopcí nového OS můžete také získat náskok před konkurencí, která bude váhavě přešlapovat na místě a čekat, zda se Windows 7 osvědčí u ostatních.

3. Zjistěte, co vám chybí a co přebývá - Existuje celá řada verzí Windows 7. Nižší verze - Windows 7 Home a dokonce i Windows 7 Professional - však postrádají některé důležité funkce a vlastnosti, kterými oplývají Windows 7 Enterprise a Windows 7 Ultimate.

Bezplatný trial vám dá ochutnat Windows 7 Enterprise. Máte tedy tři měsíce na to, pohrát si s plně vybavenou verzí Windows 7 a zjistit, zda opravdu potřebujete všechny ty extra funkce, nebo se spokojíte s nějakou z nižších verzí.

4. Stojí to za to? - Windows 7 má spoustu nových funkcí a vlastností: nové lišty, AeroPeek, AeroSnap, automatickou instalaci ovladačů, BitLocker-to-Go a mnohé další. Podle kritiků je uživatelské rozhraní jen nepotřebným pozlátkem, které Microsoft údajně ještě zčásti okoukal od Mac OS X.

No a co? Důležité je, jak tyto funkce vnímáte vy sami. Vyplatí se do nich investovat? Můžete si myslet, že jsou hezké, jsou však natolik hezké, aby stálo za to udělat průvan ve vaší peněžence nebo budgetu?

5. Zásoby jsou omezené - Reagujte rychle. Podle Microsoftu je k dispozici omezené množství trial verzí, nebo lépe řečeno licencí k těmto trial verzím. A zkušební verze budou dostupné ke stažení jen dokud budou k dispozici licence.

Jakmile si software stáhnete a nainstalujete, urychleně jej také aktivujte. Podle instrukcí společnosti Microsoft byste tak měli učinit do 10 dnů od instalace. Jinak se bude produkt automaticky vypínat každou hodinu.

Ať už jste fanouškem OS Windows 7, nebo novince nedůvěřujete, nyní máte možnost podívat se mu pod kapotu. Sami si ověřte, zda vyhovuje vašim požadavkům a očekáváním, a jestli opravdu stojí za váš čas a peníze.


Trial verze Windows 7 je ke stažení z webu Microsoftu z následující adresy:

http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx?ITPID=sprblog

 

Komentáře