Vytěžujete ze své datové schránky maximum?

Nabízíme rady a tipy, jak ze své datové schránky vytěžit co nejvíce. Rozšiřte si tak s námi obzory v oblasti využití datové schránky.

Vytěžujete ze své datové schránky maximum?


Pokud pomineme známé a často diskutované výtky užiívatelů, představuje jednu ze základních výhod datové schránky možnost bezplatné komunikace s orgány veřejné moci. Datové schránky vám umožní ušetřit za veškeré doporučené dopisy, které si s těmito institucemi vyměňujete, neboť komunikace prostřednictvím datové schránky s orgány veřejné moci probíhá zcela zdarma.

Ovšem i v případě komunikace s právnickou osobou či fyzickou osobou, která je vlastníkem datové schránky, se nabízí možnost uspořit při vyřizování korespondence. Využijete-li místo doporučeného dopisu datové schránky, zaplatíte za tuto zprávu 16,03 Kč včetně DPH. Pokud tuto cenu porovnáte s cenou za doporučené psaní (26 Kč), stále se jedná o úsporu. Zprávu navíc můžete poslat kdykoli se vám to právě hodí a nemusíte se přizpůsobovat úředním hodinám pošt a úřadů.

K připojení k datové schránce stačí chytrý mobilní telefon nebo internetová kavárna. K jejímu obsahu se tak, na rozdíl od klasické poštovní schránky, dostanete i například z pláže na dovolené. Na trhu již navíc existuje celá řada bezplatných i komerčních firemních rozšíření, která umožní implementaci datové schránky do již zažitého systému spisové služby či podatelny. Datové zprávy lze využít k poloautomatickému zpracování - systém roztřídí, kdo je správným příjemcem pro danou zásilku.

Komentáře