David Tang je novým oblastním ředitelem Huawei pro CEE a Skandinávii

David Tang, který se nové funkce ujal na sklonku července 2016, bude zodpovídat za strategii a směr dalšího rozvoje v důležitém regionu. Důležitým úkolem nového oblastního prezidenta bude také rozvíjení nových obchodních příležitostí. Do svého nového působiště přichází z pozice prezidenta pro globální prodeje a klíčové operátorské zakázky.

David Tang je novým oblastním ředitelem Huawei pro CEE a Skandinávii


David Tang bude mít v našem regionu na starost všechny tři klíčové divize Huawei, tedy Enterprise (síťová infrastruktura), Consumer (mobilní telefony a doplňky) a Carrier (operátorský business).

„Jsem velmi rád, že přicházím právě do čela regionu střední a východní Evropy a Skandinávie. Tato velmi slibně se rozvíjející oblast pro nás skýtá velký potenciál. Nadcházející období proto bude ve znamení velkých výzev, ale jsem přesvědčen, že také velkých úspěchů. V regionu budeme nadále rozvíjet aktivity na podporu digitální transformace,” doplnil David Tang.

Tang působí ve společnosti Huawei již od roku 1995. Za tu dobu prošel mnoha významnými pozicemi. Mimo jiné zastával funkci ředitele divize výroby síťových prvků, ředitele technologické prodejní sekce pro region latinské Ameriky, vice prezidenta Huawei pro Evropu a prezidenta pro spolupráci se společnosti Telefónica na globální úrovni, vice prezidenta pro Čínu a prezidenta divize pro operátorský trh v Číně. David patřil mezi první průkopníky, kteří v brzkých dobách rozvoje společnosti pomáhali s pronikáním Huawei na zahraniční trhy. Za 21 let svého působení přispěl David Tang k pozoruhodnému úspěchu společnosti Huawei na domácím čínském trhu i v zahraničí.


Úvodní foto: archiv redakce
Komentáře