Jak si správně vybavit kancelář a milovat svou práci ještě víc?

Je jedno, zda se nacházíte na pozici ředitele, manažera nebo majitele firmy, vaše kancelář je vaší vizitkou (i vizitkou celé firmy) a zároveň místem, kde byste se měli cítit dobře. Pokud si svou kancelář zařídíte správně a efektivně, budete překypovat energií a skvělými nápady, zatímco podpoříte své zdraví. Prozradíme vám, jak na to.

Jak si správně vybavit kancelář a milovat svou práci ještě víc?


Při zařizování zohledněte svou osobnost i celkový dojem z firmy

Ještě, než začnete přemýšlet o vhodném nábytku do své pracovny, zamyslete se nejprve nad svou pozicí, osobností, celkovou firemní kulturou, ale i tím, jak chcete působit na své zaměstnance i klienty. Jiný pocit ve vás totiž vyvolá kancelář advokáta a jiný kancelář kreativního ředitele.

Jak chcete působit na své zaměstnance i klienty?

Chcete působit autoritativně? Pak vsaďte na masivní nábytek, kůži a minimalismus – žádné zbytečnosti, žádné dekorace. O uvolněnou atmosféru mezi vámi a podřízenými či klienty se zase postarají pastelové tóny, zajímavé tapety, jednoduché dekorace či květiny. Styl kanceláře ovšem vždy slaďte se zbytkem firemních prostor.

Kvalitní židle a stůl = kvalitní práce

Jakmile při kancelářské práci nesedíte na kvalitní židli a za kvalitním stolem, těžce hazardujete se svým zdravím. Investujte proto do ergonomické kancelářské židle nebo křesla, které se hodí spíše pro méně intenzivní práci, ale zato bývá pohodlnější. Správná kancelářská židle by měla mít nastavitelnou výšku sedáku i opěrek zad i hlavy, ideálně s vypolstrováním. Vyhněte se bolestem zad i hlavy a poohlédněte se po kvalitní kancelářské židli nebo křesle na Hawaj.cz

Pokud k práci používáte počítač, pořiďte si takový stůl, který disponuje prostorem pro skříňku či otvory na uspořádání kabelů. V každém případě oceníte stůl s dostatečně velkou pracovní plochou, kde zbyde místo na podepisování smluv i na velký hrnek kávy. Jestliže lpíte na dostatku úložných prostor a chcete mít vše tzv. po ruce, volte rohový stůl nebo stůl ve tvaru U.

Správně osvětlení zvýší vaši produktivitu

Osvětlení nejenže dotváří celkovou atmosféru kanceláře, ale stejně tak se podílí i na vašem pracovním nasazení a produktivitě. K udržení pozornosti vám pomůže bílé studené světlo s teplotou chromatičnosti 4 – 6 000 kelvinů, nejlépe s možností nastavitelné teploty a intenzity. Pro dostatek denního světla stůl umístěte kolmo k oknu, ale nikdy ne zády ke dveřím.

Elektronika a další kancelářské vybavení

Abyste ze své kanceláře nemuseli neustále odbíhat, obklopte se veškerou důležitou elektronikou a zařízeními potřebnými ke své práci. Kromě počítače, klávesnice, reproduktorů (případně webkamery) to může být například skartovačka, fax, projektor, laminátor, flipchartová tabule nebo tiskárna. Hladký průběh administrativních činností vám zajistí dostatek psacích potřeb, kancelářských papírů, sešívačka, děrovačka, nůžky, organizéry na vizitky i dokumenty a samozřejmě pákové pořadače, tzv. šanony.

S dekoracemi opatrně

Kanceláři uberete na fádnosti a sterilnosti vhodnými doplňky, například zajímavým obrazem, masivní vázou nebo květinami. Dbejte hlavně, ať dekorace zapadají do zbytku interiéru a ať nepoutají příliš velkou pozornost. Osobní fotografie a suvenýry z cest patří do vašeho obýváku, ne do kanceláře.


Úvodní foto: hawaj.cz
Komentáře