Konica Minolta otevřela v Brně nové inovační centrum

Firma přikládá klíčový význam síti specializovaných vývojových center. Jako páté v pořadí vznikne nové právě se sídlem v Brně. Během tří let má zaměstnat 50 odborníků.

Konica Minolta otevřela v Brně nové inovační centrum


Brno tak opět potvrdilo, že technologickým centrem, jehož význam přesahuje Českou republiku. Přispívá k tomu i mimořádné napojení na síť technického vysokého školství, které je v místě k dispozici. Nové centrum se bude podílet na vývoji špičkových technologií, mezi něž bude patřit například:

Digitální platforma pro spolupráci
Platforma určená pro interaktivní spolupráci mezi oddělenými pracovními týmy. Dotykové rozhraní nabídne uživatelům možnosti intuitivního vkládání, sdružování a označování informací. Kromě toho platforma umožní nahrávání a reprodukci hlasových komentářů a vzdálené sdílení prezentací.

Zařízení pro digitalizaci ručně psaného textu Enput
Zařízení Enput slouží k přenosu ručně psaných textů do digitálního prostředí. Vývoj této technologie je reakcí na skutečnost, že v rámci některých procesů učení dosáhne jedinec lepších výsledků při ručním zapisování informací. Tím však vzniká problém s následným šířením takto zaznamenaných informací. Jeho řešením je právě nástroj pro jednoduchou digitalizaci psaného textu.

Nositelný komunikátor WCc
Jde o optické zařízení podobné brýlím, na jehož vzniku Konica Minolta v současnosti pracuje. Při vývoji se zaměřuje především na nízkou hmotnost zařízení, začlenění 3D holografických prvků k lepší vizualizaci prezentovaných obrazů a ovládání pomocí gest.

Nositelný komunikátor Konica Minolta
Komunikátor promítá holografický obraz do průhledného skla brýlí

Rozšířená realita na digitálním pracovišti
Tato technologie rozšiřuje informační potenciál fyzických dokumentů. Umožňuje jejich jazykový překlad a napojení na již existující procesy a aplikace. Cílem technologie je pomoc při dalším zefektivnění činnosti firem. Na vývoji obchodní příležitosti založené na nástrojích rozšířené reality spolupracuje Konica Minolta se společností Wikitude.

Ideová platforma
Ideová platforma je vlastní aplikací Konica Minolta propojená se speciálním webovým rozhraním. Je určena pro podporu kreativního vytváření nových nápadů, vznik strukturovaného pracovního postupu a informování o inovativních myšlenkách. Platforma nabídne propojení zaměstnanců, zákazníků, partnerů a jiných subjektů v rámci společných projektů. Těm umožní na webové rozhraní vkládat své nápady, hodnocení, komentáře a podobně. Pomocí společné tvorby projektů a takzvanému crowdsourcingu dochází k zefektivnění vývojového procesu a celkovému snížení nákladů na inovace.

Zajímavý je i koncept přímého napojení vývojářů na praxi. Ti totiž budou oslovovat firmy, sbírat od nich podněty a požadavky na funkčnost výrobků. Ve finále se tak potřeby a návrhy od českých zákazníků přímo promítnou do výrobního programu takového globálního výrobce jakým je Konica Minolta.

Čtěte také:
→ Konica Minolta pomůže s využitím potenciálu elektronických dokumentů
Novou službu analýzy dokumentových procesů nabízí Konica Minolta jako jediná v České republice. Efektivní správou dokumentů mohou společnosti ročně ušetřit stovky tisíc korun.
→ Každá bezpapírová agenda začíná digitalizací dokumentu a končí opět tiskem...
říká po reálných zkušenostech s tiskovými systémy a správou elektronických dokumentů Petr Atanasčev, produktový manažer ve společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: archiv redakce
Komentáře