Microsoft propustí 18.000 zaměstnanců

Firma, která je na trhu od roku 1975, zahájí největší vlnu propouštění v historii.

Microsoft propustí 18.000 zaměstnanců


Úterní šeptanda dostala ve čtvrtek jasné obrysy. Redmondský softwarový gigant čeká největší propouštění v historii. Microsoft má v současné době globálně 125.000 zaměstnanců a o práci přijde během příštího roku na 18.000 z nich. Firma již jednou zažila hromadné propouštění, a to v roce 2009, kdy Microsoft opustilo 5.800 zaměstnanců. Nynější omezení pracovních sil je tedy více než trojnásobné. Rozdíl oproti roku 2009 je ale i ten, že letos se pod křídly Microsoftu ocitlo nových 25.000 zaměsntanců, které firma získala společně s akvizicí telefonní divize Nokie. Z nich pravděpodobně odejde asi polovina. 

Plán Microsoftu redukovat počet zaměstnanců povrdil i CEO firmy Satya Nadella, který zaslal 17.7.2014 dosti podrobné memorandum všem svým zaměstnancům. V něm Nadella uvedl, že každý zaměstnanec Microsoftu musí nyní hledat cesty na zjednodušení práce a pracovat rychleji a efektivněji. Společnost také bude směřovat k jednoduššímu a ploššímu organizačnímu uspořádání a k ekonomičtějším obchodním procesům.

Další plány na změny ve fungování firmy budou oznámeny po 22. červenci, kdy budou zveřejněny obchodní výsledky Microsoftu za poslední fiskání čtvrtletí. Již teď ale jasné, že Microsoft bude pracovat na redefinici svého poslání. Nadella ve svých následných prohlášeních pro tisk přislíbil, že firma „znovu objeví produktivitu, která posílí každého člověka a každé organizace na planetě tak, aby mohli vykonat i získat více“. Jako příklad nové technologie, kterou Microsoft uvádí v život, uvedl Nadella digitální asistentku Cortana.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Google chce vytlačit Windows, pomoci mu má Chrome OS
Souboj gigantů pokračuje. Podle prezentací na vývojářské konferenci Google I/O, schyluje se k dalšímu kolu konfrontace s Microsoftem.
→ Čína vydala zákaz používání Windows 8 na vládních počítačích
Opatření může souviset i s nedávným ukončením podpory Windows XP. Někteří analytici spekulují o bezpečnostních aspektech.

G+


Úvodní foto: microsoft.com
Komentáře