Nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR je Logic point

Žebříček, který již 15. rokem sestavuje společnost Deloitte, vychází z porovnání tržeb technologických společností za posledních pět let. Letos se v něm umístily firmy z 10 zemí - z Bulharska, České republiky, Chorvatska, Estonska, Litvy, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska a Srbska.

Nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR je Logic point


Nejrychleji rostoucí technologickou firmou v České republice se v letošním roce stala společnost Logic point, která se zaměřuje na implementaci systému řízení vztahů se zákazníky Microsoft Dynamics CRM. Společnost Logic point, která se umístila v žebříčku úplně poprvé, předstihla loňského vítěze Internet Shop, provozovatele e-shopu s kosmetikou Parfums.cz. Třetí místo obsadil výrobce komplexních síťových řešení Invea-Tech. Vyplývá to z nového žebříčku Technology Fast 50, který sleduje 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě.

„Růst naší společnosti, uznání od klientů a úspěch na konkurenčním trhu je v konečném důsledku výsledkem našeho profesionálního poradenství, stejně tak jako pozitivního vnímání firemní kultury a naší tvrdé týmové práce. Věříme, že v našem konkrétním případě úspěch tkví v našem přístupu ke klientům, který se zakládá jak na podpoře tak snaze jim poskytovat co největší hodnotu,“ uvedl k výsledkům výkonný ředitel společnosti Logic point Stefan Fillibeck.

„Nejvyšší zastoupení v žebříčku si drží společnosti, které se zaměřují na vývoj softwaru. Z celkového počtu je více než polovina (52 %) z nich právě z tohoto segmentu. Následují poskytovatelé internetových služeb, jejichž podíl činí necelou čtvrtinu (24 %). Pouze 12 % firem se soustředí na oblast telekomunikací a sítí,“ uvedl k výsledkům Martin Tesař, vedoucí partner v oddělení auditu společnosti Deloitte ČR.

Pozici nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední a jihovýchodní Evropě obsadil maďarský on-line server pro rezervaci ubytování Szallas.hu, jehož tržby vzrostly v posledních pěti letech o 2.259%. Průměrný růst společností v žebříčku Technology Fast 50 se letos mírně zvýšil z loňských 671% na 698%.

„Soutěž zviditelňuje relativně mladé, ale úspěšné společnosti, nejen v České republice, ale především v celém středoevropského regionu. Žebříček zvyšuje image jednotlivých firem nejen směrem ke klientům, ale i zaměstnancům a pomáhá k pozitivní mediální publicitě. Celkově se 26 firem do letošního žebříčku dostalo vůbec poprvé. Nejvíce firem zastoupených v žebříčku má v tomto roce Polsko (17 společností), Maďarsko (10) a Rumunsko (6),“ doplnil Jiří Sauer, senior manažer v auditním oddělení společnosti Deloitte.

Žebříček Technology Fast 50 vyhodnocuje nejrychleji rostoucí technologické společnosti, a to na základě růstu tržeb za období posledních pěti let. Do žebříčku se společnosti registrují on-line. V hodnocení za rok 2014 byly analyzovány tržby za období 2009 až 2013.

Více o projektu a podmínkách soutěže: www.deloitte.com/fast50ce

Čtěte také:
→ CIO si myslí, že jim chybí peníze na inovace
Investice do technologií jsou strategickou prioritou, avšak rozpočty na inovace, které mají IT ředitelé k dispozici, jsou stále velmi nízké, říká globální průzkum Deloitte.
→ Michal Abraham, Logic Point: Při volbě konzultanta má poslední slovo klient
Na téma konzultací a procesních analýz jsme se dotazovali Michala Abraháma, konzultanta ze společnosti Logic Point.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: © photomaxik - Fotolia.com
Komentáře