Riccardo Forlenza jmenován generálním ředitelem IBM Česká republika

Riccardo Forlenza se ujímá nové role a současně zůstává na pozici generálního ředitele pro IBM Central Region (pokrývající ČR, Slovensko a Maďarsko). Pracovat bude i nadále v Praze.

Riccardo Forlenza jmenován generálním ředitelem IBM Česká republika


Forlenza nahrazuje ve funkci Vladka Šlezingra, který úspěšně vedl IBM v České republice poslední tři roky a nyní se přesouvá na novou regionální pozici lídra konzultantské divize Global Business Services pro IBM Central Region.

Před tím, než Riccardo Forlenza nastoupil do pozice generálního ředitele pro IBM Central Region, zastával řadu vysokých manažerských funkcí v IBM. Odpovědný byl mimo jiné za celosvětové aktivity IBM u Morgan Stanley a podílel se na zavádění financování dodavatelského řetězce v rámci outsourcingových činností IBM. Forlenza také v IBM zaujímal vysoké posty v sektoru finančních služeb, během pobytu v Singapuru byl odpovědný za aktivity IBM v Asii.

Před nástupem do IBM nabyl Forlenza zkušenosti v oddělení půjček v Commonwealth Bank of Australia a jako úvěrový analytik UBS. Vystudoval newyorskou Mercy College a management na M.I.T. Sloan School of Management. Riccardo Forlenza se narodil a vyrostl v Itálii, do Spojených států se původně přestěhoval kvůli studiu.


Úvodní foto: IBM Ceska republika, spol. s r.o.


Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.