Šéf Radeonu dal vale AMD a přešel do Intelu

Segment počítačové grafiky má za sebou několik zajímavých dní. V pondělí Intel a AMD oznámily dohodu o integraci grafik AMD s čipsety od Intelu.

Šéf Radeonu dal vale AMD a přešel do Intelu


Následující den pak AMD opustil šéf divize Radeon Technologies Group Raja Koduri. Dnes už dokážeme říct proč. Intel totiž Koduriho najal jakožto svého vlastního hlavního architekta grafických jednotek.

Koduriho oficiální pozice bude „seniorní viceprezident“ a bude v ní mít na starosti divizi Core and Visual Computing Group Intelu. Předtím Koduri pracoval jako ředitel pro grafickou architekturu AMD, manažer business řady grafik tamtéž i jako ředitel pro grafickou architekturu Applu.

V tiskové zprávě Intelu stojí: „Raja je jedním z nejzkušenějších, nejinovativnějších a nejrespektovanějších vizionářů v oblasti grafické a systémové infrastruktury a nejnovějším příkladem vrcholného technického talentu, který se přidal k Intelu. (…)“

Jedním z Koduriho prvních úkolů bude přenést GPU a pokročilou výpočetní technologii na tzv. „edge“ zařízení typu senzorů pro internet věcí. Zdá se, že Intel chce těmto zařízením dodat schopnosti neurálních sítí. Na opačném konci spektra se Intel chystá znovu vstoupit na pole diskrétních, tedy dedikovaných grafických jednotek.

Současná řada GPU Intelu je poměrně omezená. Firma integrovala grafické čipy do některých svých CPU na low-endu, a dále má vysoce výkonné výpočetní karty jako Xeon Phi. Úkolem Koduriho bude také expandovat na middle market tvorbou cenově dostupné řady spotřebitelských grafických karet.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře