Vývojové centrum Red Hat v Brně otevírá další budovu

Brněnské vývojové centrum firmy se stalo největším na světě. Otevírá v Technologickém parku již svou další budovu, v pořadí třetí.

Vývojové centrum Red Hat v Brně otevírá další budovu


Společnost Red Hat oznámila další expanzi v České republice a otevření své  v pořadí  již  třetí  kancelářské  budovy,  která  se  nachází  v Technologickém  parku  Brno. Nové prostory umožní společnosti rozšířit vývojové centrum až o 350 zaměstnanců. Firma, která  v současnosti Red Hat v Česku zaměstnává 600 lidí, letos slaví deset let působnosti v České republice.

Ve výzkumném a vývojovém centru v Brně již nyní pracuje největší tým inženýrů na světě, kteří se podílejí na vývoji Red Hat technologií. V listopadu 2012 byl Red Hat oceněn studií HR firmy Aon Hewitt jako 10. nejlepší zaměstnavatel v celém regionu CEE v kategorii středně velkých podniků. Současně byl  Red  Hat  jmenován  také  investorem  roku  společností CzechInvest, Asociací pro zahraniční investice (AFI) a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.  

Klíč k úspěchu: spolupráce s univerzitami

Brněnská  pobočka  společnosti  Red  Hat  má  silné  napojení  na  lokální univerzity,  jako  jsou Vysoké  učení  technické  a  Masarykova  univerzita, což  umožňuje  studentům  podílet  se  na výzkumných  projektech.  V  posledních  několika  letech  Red  Hat  zdvojnásobil  investice  do podpory spolupráce s vysokými školami, přičemž na projektech dnes participuje přibližně 90 studentů.  

„Expanze  naší  společnosti  v  Brně  významně  přispívá  k  rozvoji  produktů Red  Hatu  v celosvětovém  měřítku.  Kombinace  výjimečných  talentů  a spolupráce  s  vysokými  školami spolu s propojením s open source komunitami patří mezi naše hlavní priority a jsme rádi, že můžeme našim lidem poskytnout co nejlepší pracovní prostředí,“ říká Radovan Musil, ředitel vývojového centra Red Hat v Brně, a dodává, že by uvítal, kdyby se české vysoké více otevřely zahraničním studentům a především zahraničním pedagogům.

Čtěte také:
→ Větší zájem o open source: lokální tým Red Hat posiluje
Od dubna 2014 zodpovídá za rozvoj trhu i partnerské sítě Red Hat v ČR/SR Iveta Babulenková.
→ Red Hat ohlašuje RHEL 7 jako novou generaci podnikového OS
Nový Red Hat Enterprise Linux dokáže plnit požadavky moderních datových center i budoucí nároky cloudů, linuxových kontejnerů a velkých dat. Přináší mj. souborový systém XFS, který umožňuje pracovat až z 500 TB dat.

G+


Úvodní foto: Red Hat
Komentáře