Vzniká nová firma pod názvem Dell Technologies

Společnost Dell dokončí svou akvizici EMC ve středu 7. září, kdy bude završen jak necelý rok strávený získáváním povolení, tak desítky let historie dvou podniků, které společně začnou fungovat pod názvem Dell Technologies.

Vzniká nová firma pod názvem Dell Technologies


Mamutí akvizice byla oznámena minulý rok v říjnu s odhadovanou hodnotou 67 miliard dolarů. Obě firmy nedávno překročily svou poslední regulatorní překážku, když se pod kontrakt podepsalo i čínské ministerstvo obchodu.

Koupě EMC a jeho federace dceřiných společností učiní z Dellu silnějšího hráče v klíčových oblastech, mezi něž patří softwarově definovaná datová centra, konvergovaná infrastruktura, hybridní cloud a bezpečnost. Řekl to předseda představenstva a výkonný ředitel Dell Technologies Michael Dell v tiskovém prohlášení.

Ten již dříve prohlásil, že půjde o jedinou společnost prodávající vše od koncových zařízení po datová centra a cloudovou infrastrukturu. K nejvýznamnějším konkurentům Dell Technologies budou patřit Hewlett Packard Enterprise, IBM a Cisco Systems.

Nová společnost směřující do podnikové sféry dostane název EMC, spotřebitelský PC byznys pak bude i nadále pojmenován Dell. Veřejně obchodovaná zůstane i firma VMware, v níž vlastní majoritní podíl právě EMC. Dell je v soukromých rukou.

Michael Dell založil společnost nesoucí jeho jméno v roce 1984 jako student univerzity, který se živil montováním PC. EMC započala své působení v roce 1979 a postupně vyrostla v největšího nezávislého vendora podnikových úložišť. Cestou nabrala VMware, producenta bezpečnostních řešení RSA a hráče na poli infrastruktury Pivotal.

Předseda představenstva a CEO EMC Joe Tuci, který společnost vede od roku 2001, což z něj činí jednoho z nejdéle sloužících výkonných ředitelů v oblasti technologií, by po završení obchodu měl odejít do důchodu.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: courtesy of Hartmann Studios
Komentáře