Esprit DAV-LF1H: Další domácí kino od Sony

Nové rozšíření designové řady Esprit nabízí převod videa na vysoké rozlišení, automatické nastavení, digitální zesílení a bezdrátové připojení zadních reprosoustav.

Esprit DAV-LF1H: Další domácí kino od Sony


***tisková zpráva společnosti Sony
Myšlenka ‘domácího kina z jedné krabice’ se už dostatečně rozšířila, a řada spotřebitelů k nově zakoupenému plochému televizoru kupuje i domácí kino. Pokud se ale rozhodnete pro skvělý LCD televizor Bravia, zasloužíte si i speciální model domácího kina – a právě ten společnost Sony nabízí ve formě nového modelu řady Esprit, DAV-LF1H.

Řada Esprit je o harmonii – z technického i estetického hlediska. Zaměřuje se na to, na čem skutečně záleží: elegantní design, snadné použití a neopakovatelný zážitek. Vše bylo pečlivě vytvořeno a vybráno tak, aby celek doplňoval váš život a váš životní prostor.

Společně s dalším modelem domácího kina řady Esprit - TAV-L1, byl model DAV-LF1H navržen v londýnském Sony Design Centre a vyroben v kooperaci s techniky v Tokiu. Tento systém domácího kina přináší zcela nový design, výkon plně dimenzovaného domácího kina s velkými reprosoustavami, a žádné komplikace s jejich instalací a nastavováním.

Etosem řady Esprit je ‘krásný zvuk’ a LF1H bezezbytku naplňuje očekávání: kombinuje štíhlou, na stěnu montovatelnou centrální jednotku s DVD přehrávačem nabízejícím převod videa na vysoké rozlišení, ovládací centrum, a celek je završen štíhlými reprosoustavami s dokonalou povrchovou úpravou, které naplní dech beroucím zvukem i tu největší místnost. Ať už přehráváte filmy z DVD nebo vícekanálovou hudbu z disků SA-CD, DAV-LF1H v kombinaci s libovolným televizorem z řady Sony Bravia se stane srdcem vaší domácí zábavy.

DAV-LF1H klade důraz na výkon ve stylovém provedení
Nový DAV-LF1H je navržen tak, aby se vyrovnal konvenčním systémům domácího kina, nebo je i překonal. Zkušenosti společnosti Sony v oboru DVD přehrávačů, SA-CD, AV přijímačů a konstrukce reprosoustav pomohly sladit oku lahodící design s nekompromisním obrazovým a zvukovým výkonem.

Digitální zesilovač S-Master
Srdcem systému je jedinečný 32bitový digitální zesilovač Sony S-Master, který najdete v nejdražších systémech této značky pro domácí kino, včetně mohutného receiveru STR-DA7100ES. Výkon 100 W pro každý z pěti hlavních kanálů a 280 W pro subwoofer znamenají dostatek výkonu, více než budete kdy potřebovat, přičemž čistota a přesnost reprodukce jsou na úrovni nabízené systémy složenými ze samostatných komponentů.

Automatická digitální kalibrace domácího kina
Pro mnoho uživatelů je nastavení domácího kina – nastavení zesílení kanálů podle velikosti reprosoustav a jejich rozmístění v místnosti – náročnou operací, a i když jsou známa ideální umístění reprosoustav, technici společnosti Sony dobře vědí, že při rozmisťování reprosoustav v domácnosti je často nutno přistoupit na kompromisy. Automatická digitální kalibrace domácího kina (DCAC) od společnosti Sony, což je funkce nabízená špičkovými AV receivery této značky, a dnes i přístrojem DAV-LF1H, řeší všechny tyto problémy: za pomoci stereo mikrofonu a kalibračního softwaru zabudovaného do hlavní řídící jednotky dokáže funkce DCAC celý systém ‘naladit’ na jediný stisk tlačítka, načež stačí počkat 30 sekund, než proběhne měření testovacích signálů a výpočet správných nastavení. Tento proces je rychlý, přesný a dokáže si poradit i se skutečně zvláštními umístěními reprosoustav.

Bezdrátové připojení zadních reprosoustav S-DIAT
Pokud instalujete systém domácího kina do běžného obývacího pokoje, může být vedení kabelů velkým problémem, ještě větším pak v případě, že potřebujete vést kabely od hlavní jednotky k zadním reprosoustavám. DAV-LF1H tuto nutnost odbourává využitím digitálního infračerveného přenosu zvuku S-DIAT, takže k zadním reprosoustavám nemusí vést signálové kabely.
Využitím infračerveného přenosu se předchází rušení, které jinak může provázet běžný bezdrátový přenos – například rušení signálem mobilních telefonů, bezdrátových datových sítí nebo dokonce i vyzařováním mikrovlnných trub! – pokročilá korekce chyb se neustále stará o spolehlivý přenos.

Štíhlá konstrukce reprostoustav naplí zvukem celou místnost
Čtyři hlavní reprosoustavy, přední a zadní levý a pravý kanál, jsou dodávány s výškově nastavitelnými podstavci, díky nimž je lze umístit do libovolné místnosti, a lze je také z podstavců sejmout a upevnit na stěnu. Stejně jako speciální středová reprosoustava jsou osazeny jedinečnými výškovými reproduktory Sony Nano-fine, rozšiřujícími kmitočtový průběh až do 50 kHz: díky tomu jsou ideální pro hudbu s vysokým rozlišením z disků SA-CD i pro maximální prostorový vjem a atmosféru při přehrávání zvukových stop filmů.
Tyto reprosoustavy doplňuje kompaktní subwoofer Sony Digital Direct Twin Drive, v němž je umístěn i zesilovač celého systému, a díky dynamické basové odezvě zvuk filmů nejen slyšíte, ale i skutečně cítíte.

HDMI výstup s převodem na vysoké rozlišení
Aby byl obraz stejně působivý jako zvuk, nabízí video výstup hlavní jednotky možnost převodu standardního rozlišení DVD na vyšší rozlišení v kvalitě blízké HD vysílání, takže vaše oblíbené filmy budou působit ještě lépe než kdy dříve – zejména pokud je budete přehrávat na televizorech Sony poslední generace Bravia HD Ready!

Portable audio enhancer
Podobně jako nejnovější receivery Sony nabízí i DAV-LF1H funkci Portable audio enhancer (zlepšení zvuku přenosných médií), která maximálně využívá komprimované zvukové formáty jako je MP3. Tuto funkci lze využít, pokud k systému připojíte přenosný hudební přehrávač, který přehraje i disky DivX a CD-ROM s fotografiemi ve formátu JPEG.

Flexibilita systému
Hlavní jednotka nabízí řadu audio a video vstupů, dále dva koaxiální a jeden optický digitální vstup, takže lze přes zesilovač systému přehrávat signál z vnějších komponent a systém sám dokáže poskytnout výstup komponentního videa nebo RGB signálů na konektoru Scart.
Třešničkou na dortu je FM RDS/AM tuner s 30 předvolbami, který lze ovládat předprogramovaným dálkovým ovladačem standardně dodávaným se systémem.

Komentáře