Gigaworks T40 II: černá zvuková elegance

Společnost Creative uvedla na přelomu roku na trh druhou generaci stolních reproduktorů GigaWorks T20 II a T40 II. Měli jsme možnost vyzkoušet větší z obou modelů.

Gigaworks T40 II: černá zvuková elegance


Řada Gigaworks, kterou Creative před lety převzala spolu s akvizicí společnosti Cambridge Soundworks, patří už tradičně mezi vyšší kategorie počítačových „bedýnek“. Druhá generace modelu T40 zdědila žluté kevlarové měniče i celkový vzhled se dvěma středobasovými a jedním výškovým reproduktorem, nové je ale elegantnější leskle černé provedení.

Výrobce posílil zesilovač z 2 × 14 na 2 × 16 wattů a přidal další linkový vstup (reproduktory tak mají hlavní a vedlejší linkový vstup a rozhraní k připojení dokovací stanice pro iPod) - od změny zesilovače jsme si hodně slibovali, starý model totiž používal víceméně stejné komponenty jako menší sestava T20 - doufali jsme proto, že T40 ve své druhé generaci model T20 co do kvality a výkonu překonají.

T40 nabízejí poměrně detailní zvuk, kterému ale bohužel dominuje zbytečně mnoho basů, díky nimž lze reproduktory při vyšší úrovni hlasitosti snadno přebudit. Celkový výkon je sice o poznání vyšší než u menšího staršího modelu T20 – ten má ale zároveň vyrovnanější a příjemnější projev. Nezbývá než se těšit i na nové T20 II a doufat že budou podávat stejně vyrovnaný výkon jako první generace.

Výrobce: Creative, www.creative.com
Cena (s DPH): cca 3 200 Kč

 

Komentáře