Apple nejspíš prodlouží cyklus obměny telefonů iPhone na tři roky

Apple bude své chytré telefony iPhone letos inovovat evolučním spíše než revolučním způsobem a do budoucna prodlouží cyklus zásadnější obměny modelové řady na tři roky. Na vině je údajně pomalý pokrok ve vývoji hardwaru pro mobilní telefony.

Apple nejspíš prodlouží cyklus obměny telefonů iPhone na tři roky


Podle úterního vydání japonského deníku Nikkei pravděpodobně dojde k prodloužení produktového cyklu u chytrých telefonů společnosti Apple kvůli pomalému tempu vývoje hardwaru – alespoň do doby, než se na scéně objeví zcela nová technologie.

Zrychlování čipů a zdokonalování softwaru zmenšuje přínosy každoročních aktualizací.

Podle deníku Nikkei bude letošní model „téměř identický“ s iPhone 6 a přinese pouze méně zásadní vylepšení jako kvalitnější fotoaparát, odolnost proti vodě a delší výdrž na baterii. Podle dostupných zpráv má zmizet tradiční sluchátkový konektor typu jack.

Model roku 2017 bude zásadněji inovovaný – dostane např. organický LED displej. OLED displeje nabízí jasnější, ostřejší a sytější obraz než dnešní LCD a pomáhají prodloužit výdrž na baterii, protože nepotřebují podsvětlení.

Deník sice neuvedl přesný zdroj, ale zprávy pochází nejspíše od japonských, tchajwanských a čínských výrobců, které dodávají Applu komponenty pro telefony iPhone. Plány objemu výroby prý nenaznačují, že by Apple očekával v roce 2016 vyšší prodej iPhonů než v roce 2015.

Apple zůstává značně ziskovou firmou, avšak tempo růstu tržeb z prodeje iPhonů v poslední době začíná zpomalovat. V dubnu Apple vykázal čtvrtletní pokles prodeje, první od roku 2007, kdy byl chytrý telefon iPhone uveden na trh.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: apple.com
Komentáře