Dokumenty MS Office uložené v Dropboxu lze nyní přes web otevřít v online verzi Office

Společnosti Microsoft a Dropbox prohlubují své partnerství a těsněji provazují své služby online kancelářských aplikací a cloudového datového úložiště.

Dokumenty MS Office uložené v Dropboxu lze nyní přes web otevřít v online verzi Office


Společnosti Microsoft a Dropbox oznámily těsnější spolupráci loni v listopadu s tím, že výsledky budou k dispozici v první polovině tohoto roku. Nyní dokončují práci na slíbené integraci svých služeb. Microsoft přidal Dropbox jako další možnost ukládání souborů v prostředí Office Online, tedy verzích aplikace Excel, PowerPoint a Word běžících v internetovém prohlížeči, které jsou pro jednotlivce k dispozici zdarma a zároveň jsou součástí každé varianty předplatného služeb Office 365.

Dropbox zároveň k náhledům souborů aplikací Excel, PowerPoint a Word ve webovém rozhraní svého cloudového úložiště přidal tlačítko „Otevřít“. Po kliknutí na něj se dokument otevře v příslušné online aplikaci MS Office.

Společnost Microsoft již dříve přidala spojení se službou Dropbox do mobilních verzí svých kancelářských aplikací pro zařízení iPad, iPhone a chytré telefony s operačním systémem  Android. Dropbox zároveň vydal aplikaci pro chytré telefony se systémem Windows Phone.

Další krok plánovaný v rámci partnerství obou společností, integrace Dropboxu s připravovanými upgrady na Office 2016 pro Windows a OS X, ještě není hotový.

Ani Dropbox ani Microsoft zatím nezveřejnil podrobnější informace o tom, kdy bude služba Dropbox k dispozici jako možné online úložiště u lokální verze kancelářského balíku Office. Například verze Office 2016 pro počítače Mac, jejíž preview bylo představeno před několika týdny, možnost přidat Dropbox jako online úložiště nenabízí.


Úvodní foto: © Concept web Studio - Fotolia.com
Komentáře