Google řekl, kterých 21 telefonů doporučuje podnikům

Společnost Google vůbec poprvé publikovala soubor standardů, které podle něj musejí splňovat smartphony, aby byly „business friendly“. Vyzdvihla pak ty, které dostávají pravidelné bezpečnostní záplaty a minimálně jednu velkou aktualizaci OS.

Google řekl, kterých 21 telefonů doporučuje podnikům


„Jednou z největších starostí našich zákazníků je potřeba častých bezpečnostních aktualizací, spolehlivý a konstantní zážitek se softwarem a zjednodušený výběr zařízení,“ napsal v blogovém příspěvku šéf Android Enterprise společnosti Google David Still.

V reakci na tyto potřeby Google tento týden spustil program Android Enterprise Recommended. Jde o globální iniciativu, která zvedá laťku toho, co lze považovat za zařízení a službu podnikové úrovně.

Ačkoliv jsou nedílnou součástí všech mobilních zařízení bezpečnostní rizika, má Android vzhledem ke své open-source povaze a dalším charakteristikám (pomalý nástup aktualizací ze strany uživatelů a operátorů, což systém značně fragmentuje) více zranitelností.

Smartphony splňující standardy „Android Enterprise Recommended“ musejí splňovat minimální soubor standardů, jež Google považuje za nezbytné pro bezpečné a efektivní využití v podnicích.

Google zatím sestavil seznam 21 „doporučených“ smartphonů, které nazval „oficiálně enterprise ready“.

Seznam samozřejmě zahrnuje vlastní řadu Googlu Pixe, jakož i modely od BlackBerry (KEYone a Motion). K dalším zařízením patří Mate 10 a P10 od Huawei, LG G6 a V30, Nokia 8 a několik modelů řady Sony Xperia.

Jeden významný výrobce však na seznamu chybí. Ano, je to Samsung – největší prodejce zařízení postavených na Androidu.

Svou volbou modelů ze seznamu Android Enterprise Recommended získají zákazníci „konzistentní nasazování, správu a uživatelské funkce, které zjednoduší nasazování, škálování a podporu Androidu,“ píše Google. Což „nakonec sníží náklady na podporu a čas strávený nasazováním a obsluhováním zařízení.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Computerworld
Komentáře