Pozor, Google smaže zálohy Androidu po dvou měsících neaktivity!

Zálohy Androidu (Android backups) jsou praktickým nástrojem, který ukládá informace o vašem zařízení do složky na Google Drive, což v případě nutnosti zjednodušuje proces obnovování těchto dat.

Pozor, Google smaže zálohy Androidu po dvou měsících neaktivity!


Většina lidí nicméně neví, že Google tyto zálohy smaže, pokud je dané zařízení neaktivní po dobu více než dvou měsíců, a to i když si za tuto službu zaplatíte. A bez varování.

Informaci zveřejnil uživatel Redditu Tanglebrook, který využíval svůj starý iPhone, než najde náhradu za svůj Nexus 6P. Při náhodné kontrole složky Google Drive Backup Tanglebrook zjistil, že soubory z Nexusu chybějí.

Kontrola dokumentů podpory odhalila, co se stalo: zálohy na Google Drive zůstanou jenom v případě, kdy je zařízení aktivně využíváno. Je-li nepoužíváno po dobu dvou týdnů, objeví se pod zálohou datum konce platnosti zálohy. Pokud své zařízení nepoužíváte ani poté (do vypršení zmíněných dvou měsíců), pak se se vám všechno – nastavení, data, a dokonce i třeba uložená hesla na Wi-Fi – nenávratně smaže.

To, že Google tuto informaci schoval na prakticky nečtenou stránku podpory je neobvyklé, stejně jako fakt, že uživatelé nejsou o chystaném smazání záloh dopředu nijak varováni. Nejpřekvapivější na celé věci bylo ovšem to, že Tanglebrook si platil za 100 GB prostoru na Google Drive.

Dané pravidlo ovšem neplatí pouze pro Android. Jiný uživatel Redditu podotkl, že u Apple funguje něco podobného. Tato společnost si vyhrazuje právo smazat zálohy spojené s jakýmkoliv zařízením, které nebylo po dobu 180 dní zálohováno na iCloud.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: © koniukh - Fotolia.com
Komentáře