Google zavádí do Inboxu nové možnosti odložení zprávy, po nichž uživatelé již dlouho volali

Google inovoval svého e-mailového klienta Inbox a zavedl nové volby, které usnadňují uživatelům práci se zprávami. Nyní mají na výběr z více možností, na kdy odložit zprávu, kterou se nechtějí zabývat hned – třeba na víkend.

Google zavádí do Inboxu nové možnosti odložení zprávy, po nichž uživatelé již dlouho volali


Společnost Google v pátek oznámila, že uživatelé jejího alternativního e-mailového klienta Inbox budou mít na výběr ze dvou dalších možností, na kdy jednoduše odložit příchozí zprávy – buď na konec pracovního týdne, nebo na víkend. Po těchto možnostech údajně volalo mnoho uživatelů.

Vedle těchto možností mohou uživatelé odložit zprávu na později tentýž den, na další týden, nebo na libovolný zvolený čas v budoucnu. Poslední uvedená možnost se hodí u e-mailů s velmi nízkou prioritou, kterým se ale chcete někdy věnovat, například přeposlaný článek od známého.

Nastavit lze i preferovaný čas o víkendu, kdy má Inbox odložené zprávy připomenout, což ocení ti, kdo mají o víkendu například pravidelné aktivity nebo určitý čas, kdy se mohou věnovat zprávám, na které přes týden nemají čas.

S funkcí odložení zprávy přišli tvůrci aplikace Mailbox, kterou v roce 2013 koupil Dropbox a nedávno zrušil. Cestu si mezitím nalezla i do dalších e-mailových klientů, včetně Inboxu a Microsoft Outlooku. Pomáhá především uživatelům, kteří využívají poštovní schránku jako seznam úkolů a Google tento způsob využití e-mailu podporuje.

Google slibuje, že nové možnosti odložení zprávy uživatelé ve svých aplikacích naleznou v tomto týdnu, spolu s novým celkovým designem dialogu této funkce.


Úvodní foto: © lichtmeister - Fotolia.com
Komentáře