Když mobil a tablet střídá počítač - 2

Jaké změny čekají firmy se stále rostoucím počtem mobilních zařízení? Za dva roky bude 70 procent uživatelů internetu používat více než pět různých zařízení on-line.

Když mobil a tablet střídá počítač


Je zjevné, že tlak na zvýšení produktivity bude sílit a urychlovat vývoj mobilních zařízení a aplikací. Dnes už si nikdo nepřeje a ani snad nedokáže dost dobře představit návrat do stavu před několika málo lety, kdy ve firmách byly rozvinuty lokální sítě, data byla uložena v lepším případě na serverech nebo dokonce v paměti stolních počítačů a programy se prodávaly v obchodech ve velkých krabicích s přiloženou rozsáhlou tištěnou dokumentací. Pokrok jde nezadržitelně vpřed a co jsme si neuměli před pár lety ani představit, je dnes naprostou samozřejmostí. „Mobilizace“ už prostě začala, ať se nám to líbí nebo ne. Největší přínos z ní budou mít společnosti, které budou schopny správně konfrontovat své pracovní aktivity a obchodní cíle s novými možnostmi a maximálně a zároveň obezřetně je využívat ke svému profitu.

Změna definice práce

Při plánování mobility podniku je nutné přestat vnímat slovo „PRÁCE“ jako konkrétní kancelář, kde pracujeme, ale pojmout jej jako označení děje, pracovní činnosti, kterou můžeme vykonávat, prakticky kdekoliv je nám toho třeba. IT oddělení si budou muset zvyknout na novou situaci, nové platformy i software, změny podnikové IT infrastruktury a věnovat zvláštní pozornost tomu, aby nové možnosti byly pro konečného uživatele komfortní a přispěly k lepší produktivitě práce.

Čtěte také:
→ Zaměstnanci chtějí používat vlastní přístroje – dovolte jim to
Klasická stolní PC jsou pomalu vytlačována notebooky, tablety, smartphony a dalšími mobilnějšími „novotami“ ve světě informačních a komunikačních technologií. Vývoj zastavíme asi jen těžko, můžeme jej však využít k našemu prospěchu…
→ Microsoft snížil cenu licence Windows 8.1 pro levná mobilní zařízení
Cena lincencí pro výrobce low-end mibilní zařízení poklesla na 30% původní ceny. Není už pozdě a podaří se zopakovat úspěch s Windows 7 Starter na netboocích?

Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře