Microsoft chystá Skype pro firmy

Skype for Business nahradí službu Lync, určenou pro firemní komunikaci. Stane se tak v průběhu roku 2015, a to dohromady s updatem Office 365.

Microsoft chystá Skype pro firmy


Microsoft dnes Skype pro firmy (Skype for Business), příští verzi populárního nástroje pro firemní komunikaci, která nahradí dosavadní Lync. Novinky se týkají jak nové uživatelské aplikace, tak i nové serverové verze, a projeví se jako součást aktualizace služby Office 365. Skype pro firmy bude dostupný v první polovině roku 2015.

Nová verze přinese uživatelskou přívětivost Skypu v kombinaci možnostmi aplikace Lync, ze které se do nové verze přenese funkcionalita vyžadovaná pro firemní komunikační aplikace. Skype for Business bude zahrnovat služby, klienta a server a bude se jednat o samostatný produkt, který bude oddělen od aplikace Skype, určené pro koncové uživatele. Stávající uživatele serveru Lync 2013 budou moci upgradovat na nový Skype for Business bez dalšího nároku na změnu hardwaru. Upgrade na na koncových stanicích se provede automaticky s updatem Office 365.

Čtěte také:
→ Skype demonstroval strojový překlad mluvené řeči
Zatím sice bez velkého humbuku, ale zřejmě dosti intenzivně a dlouhodobě se Microsoft věnuje strojovému překladu a rozpoznávání řeči. Obojí již naostro vyzkoušel ve Skypu.
→ V Praze bude největší vývojářské centrum Skype v Evropě
Pražská pobočka Skype nabírá nové zaměstnance - především kvalifikované softwarové vývojáře.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře