Microsoft uvolnil veřejné preview svých Office aplikací pro Android

Zatímco dosud byly předběžné verze Wordu, Excelu a PowerPointu pouze pro zvané beta testery, nyní se otevřely všem. Funkcionalita nových aplikací je podobná jako u verzí pro iOS. Pro jejich vyzkoušení potřebujete tablet s Androidem 4.4 nebo 5.0.

Microsoft uvolnil veřejné preview svých Office aplikací pro Android


Aktuální požadavky na systém se také aktualizovaly, nyní je možné provozovat aplikace i na systému Android 5.0 (Lollipop) - kromě stávajícího Androidu 4.4 (KitKat). Rozměr displeje je omezen na rozsah 7" až 10.1". Zatímco Android 5.0 je zatím výjmečný (podíl na trhu necelých 0,1%. je k dispozici prakticky pouze několika málo modelech, jako je třeba Google Nexus 7 nebo 10), Android 4.4.x má podle statistik Googlu prakticky přesně třetinový podíl.

Microsoft již dříve (březen 2014) uvolnil Office aplikace pro iOS a čerstvé verze pro Android mají prakticky shodnou fukcionalitu. Uživatelé mohou prohlížet, vytvářet a editovat dokumenty Office bezplatně pouze pro soukromou potřebu, komerční uživatelé a uživatelé, kteří budou vyžadovat pokročilejší funkce, si budou muset opatřit předplatné Office 365.

Termín uvolnění definitivních verzí zatím není stanoven, očekává se, že by to mělo být ale ještě v prvním čtvrtletí 2015.

Aplikace je možné stáhnout z Google Play.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Microsoft uvolnil OneNote pro všechny klíčové platformy zdarma
Aplikace OneNote je nyní zdarma dostupná na všech klíčových platformách i typech zařízení. Nově je k dispozici také API rozhraní umožňující propojení s dalšími aplikacemi.
→ Google chce vytlačit Windows, pomoci mu má Chrome OS
Souboj gigantů pokračuje. Podle prezentací na vývojářské konferenci Google I/O, schyluje se k dalšímu kolu konfrontace s Microsoftem.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: play.google.com
Komentáře