Na český trh míří nový Samsung Galaxy Note 10.1

Kromě vylepšených vlastností tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 v edici 2014 čeká na nové majitele i předplacený obsah.

Na český trh míří nový Samsung Galaxy Note 10.1


Společnost Samsung začne tento týden na českém trhu prodávat vylepšenou verzi tabletu Galaxy Note 10.1 (edice 2014). Ve verzi WiFi bude za 16 499 Kč s DPH, o týden později se na pultech objeví i verze s LTE datovým připojením za 19 499 Kč s DPH. LTE verze bude podporovat připojení 2G i 3G.

Bohatší možnosti zobrazení jsou dány zejména vylepšeným multitaskingem a displejem o velikosti 10,1 palce s rozlišením 2560x1600, tedy se čtyřnásobnou hustotu pixelů oproti původnímu tabletu Galaxy Note 10.1.

Nový model Galaxy Note 10.1 pro rok 2014 se vyznačuje vyššími technickými parametry – 3GB operační paměť a vícejádrový procesor. Ve verzi LTE to bude 4jádrový procesor o frekvenci 2,3GHz, ve verzi WiFi to bude osmijádrový procesor o taktu 1,9GHz. Ve druhém případě budou pro jednodušší úkoly využívána 4 jádra na nižší výkon, pro náročnější úkoly se aktivuje druhý čtyřjádrový procesor s vyšším taktem).

Aplikace a služby zdarma

  • Roční předplatné elektronických verzí periodik Blesk, Reflex a Bloomberg BusinessWeek. Aplikace je speciálně optimalizovaná pro využití S-Pen ke snadnějšímu zobrazování článků.

  • Aplikace pro nácvik písma Comenia Script, jež je schváleno jako alternativní písmo pro výuku na ZŠ, se skládá ze šesti aktivit, které zábavnou formou učí děti psát. Ke stažení na Samsung Apps.

  • 50 GB volného místa na cloudovém úložišti Dropbox po dobu dvou let.

  • Twitter fot tablet je speciálně upravený klient služby Twitter, který na tabletech Samsung Galaxy Note 10.1 (edice 2014) umožňuje využití pera S-Pen pro snadné tweetování a je začleněn do funkce Více oken. Ta zajistí současné otevření dvou aplikací a jejich zobrazení na displeji jako například v počíatči.

  • Výkladový slovník Oxford Advanced Learner´s A-Z, který obsahuje 184.000 anglických slovíček a frází s vysvětlením výzanmů. Ke stažení na Samsung Apps.

Čtěte také:
→ Samsung prodává Galaxy Round s prohnutým displejem

G+


Úvodní foto: Samsung
Komentáře