PPF hrozí, že že se stáhne z aukce o nové kmitočty

Skupině PPF, která je vážným kandidátem na čtvrtého mobilního operátora v Česku, se nelíbí především průtahy v aukci o nové kmitočty.

PPF hrozí, že že se stáhne z aukce o nové kmitočty


Vladimír Mlynář, který je v PPF zodpovědný za vztahy se státním sektorem, uvedl, že finanční skupina má dost investičních příležitostí i jinde v zahraničí. Protahování aukce blokuje lidi i finanční prostředky, které by se mohly využít jinak. Pokud by se aukce zdržela, finanční skupina na účast v tendru může také rezignovat. Za nepřiměřený termín považuje Mlynář i konec roku, o kterém se také diskutuje.

Varování zaznělo v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 v neděli 28.4.2013. Odstoupení PPF z aukce by bylo pro Český telekomunikační úřad nepříjemné, protože nadcházející tendr o nová pásma 4. generace mobilních síti měl právě přinést dalšího operátora a zvýšení konkurence.

Kromě termínu jsou ve hře stále ještě podmínky tendru. Zatímco PPF (a patrně i eventuální jiní zájemci) by chtělo, aby stát rezervoval pro nového hráče určitá pásma, a tak jej zvýhodnil oproti stávajícím operátorům, hráči stávající trojky operátorů se snaží o opak. T-mobile dokonce ústy svého ředitele Milana Mašína již dříve pohrozil, že pokud bude zvýhodnění nového operátora příliš velké, zváží to, zda se aukce vůbec zúčastní.

ČTÚ pod velkým tlakem firem, který jde o dobrý byznys. Zatím je ale přísnost regulátorů dosti malá. Určitě se vám taky stalo, že jste bloudili mimo velká města a marně hledali připojení k síti 3. generace, která byla vydražena už dávno.

Čtěte také: T-mobile váhá se vstupem do aukce ČTÚ o nová pásma

G+


Úvodní foto: ČT24 - Otázky Václava Moravce (snímek obrazovky)
Komentáře