Samsung Galaxy Gear: rozšířením kompatibility proti problémům s prodejem

Chytré hodinky od Samsungu budou nově podporovat další tablety a smartphony, jako např. Galaxy S III, Galaxy S4 nebo Note 2. Firma si zřejmě od tohoto kroku slibuje omezit problémy s vracením zboží.

Samsung Galaxy Gear: rozšířením kompatibility proti problémům s prodejem


Konečně jsme se dočkali dříve ohlášeného rozšíření kompatibility chytrých hodinek Galaxy Gear dalšími zařízeními. Uživatelům smartphonů Galaxy S III, Galaxy S4 nebo Note 2 bude stačit aktualizace na operační systém Android 4.3 (Jelly Bean).

Později bude k dispozici samostatná softwarové aktualizace, která rozšíří kompatibilitu hodinek Gear i na další zařízení řady Galaxy včetně modelů S4 mini, S4 active, Mega 5.8, Mega 6.3 a S4 zoom. Distribuce updatu bude v České republice zahájena během listopadu a prosince 2013. Rozvrh pro distribuci softwarové aktualizace se může pro jednotlivá zařízení v jednotlivých zemích i u jednotlivých mobilních operátorů lišit.

Na veřejnost pronikly interní zprávy, podle nichž vrací chytré hodinky Galaxy Gear celých 30% zákazníků. Výrobci se zatím nepodařilo odhalit příčinu, rozšíření kompatibility i pro další zařízení tak může být jedním z kroků, který pomůže proti problému bojovat. Samsung ale nad chytrými hodinkami neláme hůl a údajně hodlá přijít přístí rok s novým modelem.

Čtěte také:
→ Chytré hodinky: revoluce na spadnutí
→ Smartwatch Samsung Galaxy Gear: drahá hračka?
→ Hodinky Samsung Galaxy Gear údajně vrací třetina zákazníků

(Aktualizováno 27.10.2013)

G+


Úvodní foto: Samsung
Komentáře