Souboj cloudových úložišť: Box vrací úder Dropboxu, integruje do webového rozhraní MS Office Online

Cloudové úložiště Box po vzoru svého rivala Dropbox začlenilo do své online služby kancelářské aplikace Office Online a plánuje další prohloubení spolupráce s Microsoftem.

Souboj cloudových úložišť: Box vrací úder Dropboxu, integruje do webového rozhraní  MS Office Online


Uživatelé Boxu budou nyní moci pracovat s textovými soubory Word, prezentacemi PowerPoint a tabulkami Excel přímo ze svého cloudového úložiště na jakémkoli zařízení.

Podobně jako Dropbox a Office Online umožní Box svým zákazníkům vytvářet a otevírat dokumenty přímo z úložiště, upravovat je a ukládat zpět do cloudu.

Dropbox začlenil tyto funkce do svého webového rozhraní letos v dubnu v rámci širší spolupráce se společností Micrtosoft, která se datuje od listopadu 2014.

Box a Microsoft plánují ještě letos prohloubit spolupráci a integrovat Box jako úložiště do nativních klientů aplikací Office v zařízeních se systémy iOS, Android a Windows.

Microsoft přidal do svých aplikací podporu Dropboxu již na konci loňského roku a Dropbox naopak v lednu vydal svoji aplikaci pro Windows Phone.

Ačkoli společnost Microsoft konkuruje jak Dropboxu tak Boxu svým vlastním cloudovým úložištěm OneDrive, co se týče integrace svých kancelářských aplikací je otevřená i svým rivalům. Podle analytiků je pro ni z hlediska obchodní strategie důležitější, aby lidé využívali Office než OneDrive.


Úvodní foto: © Vladislav Kochelaevs - Fotolia.com (modified)
Komentáře