V Česku je druhou nejprodávanější mobilní platformou Windows Phone

Prodeje chytrých telefonů s operačním systémem od Microsoftu se během krátké doby vyšvihly ze čtvrtého na druhé místo.

V Česku  je druhou nejprodávanější mobilní platformou Windows Phone


Analytická společnost IDC vydala zprávu Mobile Phone Tracker za srpen 2013, která ukazuje, že v prvním a druhém čtvrtletí roku 2013 je operační systém Windows Phone nejrychleji rostoucí a zároveň druhou nejprodávanější mobilní platformou na českém trhu. Portfolio chytrých telefonů s Windows Phone zahrnuje celou škálu zařízení od cenově dostupných modelů jako je oblíbená Nokia Lumia 520 až po špičkové modely, které reprezentuje například Nokia Lumia 925.

Výsledky reportu IDC Mobile Phone Tracker ukazují, že prodeje zařízení se systémem Windows Phone rostly v posledních dvou letech jak v absolutních, tak relativních číslech. I když v relativním srovnání je Windows Phone na druhém místě, absolutně to ale znamená jen 13,7% podíl na prodejích chytrých zařízení ve 2. čtvrtletí roku 2013.  Navíc je operačním systém Windows Phone spojen prakticky s jediným hardwarovým výrobcem. A tím je Nokia, která aktuálně přechází pod křídla Microsoftu.

„Trh s operačními systémy je velmi konkurenčním prostředím. Nadcházející akvizice divize zařízení a služeb Nokie společností Microsoft ukáže, jestli se novým zařízením s Windows Phone, která přijdou na trh v následujících několika měsících, podaří udržet dynamiku tohoto trendu,“ řekl Simon Baker, programový manažer z IDC.  

Čtěte také:
→ Microsoft kupuje telefonní divizi Nokie

G+


Úvodní foto: pcworld.com
Komentáře