Vaio představuje chytrý telefon s Windows pro podnikovou klientelu

Na trhu se objeví druhý telefon s Windows, který není od Microsoftu. Má šanci, když se Lumie téměř neprodávají?

Vaio představuje chytrý telefon s Windows pro podnikovou klientelu


Společnost Vaio Corp., která byla až do března 2014 počítačovou divizí společnosti Sony, ve čtvrtek představila chytrý telefon se systémem Windows 10 Mobile. Následuje tak svým 5,5palcovým modelem s osmijádrovým procesorem a 3 GB RAM značku Acer trh hardwaru pro mobilní Windows. Vaio a Acer patří mezi partnery Windows 10 Mobile spolu s méně známými značkami Mouse Computer, freetel, ThirdWave a NuAns.

Microsoft na trh uvedl špičkové telefony Lumia 950 a Lumia 950XL se systémem Windows 10 Mobile. Navzdory atraktivitě těchto nových modelů se prodej Lumií prudce propadá. Do toho vstoupily společnosti jako Acer, který svůj Liquid Jade Primo s Windows 10 Mobile uvedl na trh loni.

Nedokáže-li Microsoft prodávat své vlastní telefony Lumia, je těžké předpovídat, zda se podaří oživit skomírající poptávku jiným výrobcům jako Acer nebo Vaio. Společnost Sony údajně výrobu telefonu s Windows zvažovala již v roce 2013, kdy by pravděpodobně byl postavený na operačním systému Windows Phone 8. Tato myšlenka nejspíš přešla s oddělením divize Vaio do nové firmy, zatímco Sony se drží konkurenčního systému Android.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře