Výrobce filmových kamer Red uvádí 3D smartphone

Společnost Red Digital Camera Co. oznámila, že začne dodávat „první holografický mediální přístroj“ na světě: smartphone se schopnostmi tvorby 3D obrazu.

Výrobce filmových kamer Red uvádí 3D smartphone


Red, známý výrobce profesionálních kamer s vysokým rozlišením, využívaných k natáčení filmů typu Strážci galaxie nebo Hobit, řekl, že jeho nový smartphone Hydrogen One Media Machine se na trh dostane v prvním kvartále roku 2018.

Hydrogen One Media Machine má 5,7palcový holografický displej, běží na Androidu od Googlu a je vybaven novým vysokorychlostním rozhraním pro přenos dat a „stále se rozšiřujícím systémem modulárních komponent“.

„Nanotechnologie“, jak to společnost nazývá, umožní smartphonu v mžiku oka přepínat mezi traišním 2D obsahem, holografickým „multiview“ obsahem, 3D obsahem a interaktivními hrami, které mohou být zobrazovány v krajinném i portrétním režimu.

Podle tiskové zprávy výrobce již nejsou třeba nositelné displeje, které by bylo nutné přenášet s sebou a nabíjet, aby bylo možné zobrazit obsah ve více dimenzích. Red tvrdí, že vytvořil svůj vlastní typ souboru zvaný „Hydrogen 4-View content“. Videa a fotografie budou automaticky ukládány do cloudu Red Channel, který uživatelům umožní také streamování holografických her a filmů.

Společnost zároveň vytvořila vlastní firmwarový algoritmus, který konvertuje stereo zvuk na zvuk multidimenzionální. V marketingovém materiálu stojí: „Představte si 5.1kanálový zvuk na svých sluchátcích.“

Díky svému modulárnímu designu bude smartphone schopen pojmout dosud nevyrobené doplňky pro snímání pohyblivých snímků i holografických fotografií ve vyšší kvalitě. Smartphone bude zároveň integrován do programu kamer Red, takže bude spolupracovat s řadami 8K kamer řad Scarlet, EPIC a Weapon a sloužit jim jako uživatelské rozhraní a monitor.

Hydrogen One nebude blokovaný žádným operátorem a odemknutý si ho tak budete moci koupit za poměrně sebevědomě stanovené ceny (pro americký trh) 1 195 dolarů (27 400 Kč) za hliníkový a 1 595 dolarů (36 500 Kč) za titanový model.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: CIO.com
Komentáře