Zabezpečená platforma Samsung KNOX ušetří výdaje za bezpečnost a zachová flexibilitu

Pro spoustu firem je užitečné, aby jejich zaměstnanci využívali aplikace v chytrých telefonech, zejména když jsou u zákazníků, ale musí se vypořádat s bezpečnostními otázkami a riziky. Zaměstnanci zase nechtějí mít firemní smartphone, kde kvůli bezpečnosti běží jen firemní aplikace.

Zabezpečená platforma Samsung KNOX ušetří výdaje za bezpečnost a zachová flexibilitu


S řešením přichází platforma Samsung KNOX, která nabízí certifikovanou bezpečnost na nejvyšší úrovni a ponechává majiteli mobilu flexibilitu v jeho používání a přizpůsobení.

Samsung KNOX je součástí vlajkových lodí Samsungu mezi chytrými telefonu – Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Představena byla v roce 2013 jako součást zabezpečené verze operačního systému Android a letos byla tato platforma oceněna GSM Asociací na Mobile World Congressu. Platforma má navíc certifikáty, které potvrzují, že splňuje nejpřísnější bezpečnostní požadavky na využití na vládní úrovni například v USA nebo Velké Británii.

O přínosech využívání aplikací pro chytré telefony například pro obchodní zástupce, technické specialisty, ale i další pracovníky, kteří potřebují řešit přání a požadavky zákazníků mimo kancelář a potřebují se napojit na interní firemní systémy, není sporu.

Jenže spousta IT a bezpečnostních manažerů se brání tomu, aby k tomu zaměstnanci využívali svoje vlastní smartphony. Ty totiž nemá IT oddělení pod kontrolou a hrozí tak riziko, že takový telefon bude napadaný a může dojít ke kompromitaci dat, aniž by tomu mohlo IT oddělení firmy jakkoliv zabránit nebo se o to alespoň pokusit.

Na druhé straně zase zaměstnanci neradi používají firemní smartphony, kam si nemůžou instalovat vlastní aplikace, nemůžou si je přizpůsobit – zkrátka nemůžou je využívat pro osobní účely. Natož aby souhlasili s tím, že jim IT specialista takto nastaví jejich vlastní telefon.

Bezpečnostní incidenty stojí firmy velké peníze, nemluvě o případných reputačních škodách a snižování důvěryhodnosti ve značku, jejíž zaměstnanci svojí neopatrností způsobí únik citlivých dat.

Výhody platformy Samsung KNOX jsou pak dvojí:

  • eliminuje bezpečnostní rizika a snižuje náklady na bezpečnostní řešení třetích stran, která je třeba integrovat do IT systémů, politik a nakonec samotných smartphonů a ke kterým je třeba vyškolit vlastní specialisty nebo je draze outsourcovat;
  • umožňuje bezpečně využívat nové aplikace pro chytré telefony, které zlepšují vztahy se zákazníky, umožňují uzavírat obchody nebo řešit obchodní případy, řešit technické záležitosti a poskytovat zaměstnancům aktuální informace. V neposlední řadě neomezuje zaměstnance ve využívání chytrého telefonu, a ti se tak nebudou bránit ani využívání firemních aplikací. A zejména nebudou nuceni obcházet bezpečnostní politiky, jako to dělají nyní, kdy smartphony v terénu používat nesmějí, ale kvůli usnadnění práce to dělají.

Platforma Samsung KNOX je integrovaná přímo do operačního systému Android a využívá hardwarové ověření v telefonech Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Díky tomu dokáže kdykoliv ověřit, zda nedošlo k narušení systémových souborů a knihoven v důsledku zavirování telefonu nebo akce útočníků. Toto ověření funguje již od startu telefonu (Trusted Boot).Veškerá data a komunikace zabezpečených aplikací jsou šifrována; spojení do firemní sítě a systémů probíhá bezpečně přes VPN. A v telefonech vybavených platformou Samsung KNOX jsou již předinstalovány nejčastější aplikace, například pro přístup k firemním e-mailům. K dispozici je dalších více než 500 certifikovaných firemních aplikací.

Smartphony s touto platformou je možné celé zašifrovat a v případě jejich odcizení nebo ztráty na dálku deaktivovat, zablokovat a vymazat. IT oddělení pak mají k dispozici nástroje na pohodlnou správu připojených chytrých telefonů, takže mohou jednoduše instalovat právě ty aplikace, které zaměstnanec potřebuje a aktualizovat je v případě potřeby. Nástroje na správu je pak možné propojit s dalšími platformami, které se ve firmách využívají.

Úroveň zabezpečení a nastavení je škálovatelná, takže každá firma si může nastavit platformu Samsung KNOX podle svých potřeb a v souladu s vlastními bezpečnostními politikami – například může přidat další úroveň ověření uživatele přes SmartCard, jednorázová hesla. A co potěší zejména finanční ředitele a nepotěší tolik účetní, lze rozlišit, zda uživatel smartphonu přenášel data pro firemní účely, nebo je využíval soukromě.

Možnosti platformy Samsung KNOX jsou ale mnohem širší, ať už v otázkách bezpečnosti, tak správy a využití aplikací, než může pojmout tento článek. Více informací najdete na stránkách www.samsungknox.com.

4 NEJ Galaxy S6 a S6 edge

  • Design – Smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge mají 5,1palcový Quad HD Super AMOLED displej s vysokou hustotou pixelů (577 ppi) a jasem (600 cd/mm). Displej Galaxy S6 edge je navíc jako první na světě zakřivený po obou stranách, což ještě více rozšiřuje funkce telefonu a možnosti uživatelů. Jedinečnost skvělého designu jen podtrhují zvolené materiály, z kterých jsou telefony vyrobeny – sklo a kov.
  • Nabíjení – Díky plně integrované certifikované technologii bezdrátového nabíjení je můžete nabíjet přes všechny bezdrátové podložky, které podporují normy WPC a PMA. Při klasickém nabíjení přes kabel vám poskytnou přibližně 4 hodiny provozu už za pouhých 10 minut v síti.
  • Rychlost – Samsung opatřil své nejnovější smartphony prvním 64bitovým procesorem na světě vyrobeným 14nm technologií. Společně s novým paměťovým systémem LPDDR4, flash pamětí UFS 2.0 a prvním kodekem na světě na bázi hardwaru 1440P/VP9 poskytují vyšší výkon a rychlost paměti současně s nižší spotřebou energie.
  • Fotoaparát – Oba nové smartphony jsou vybaveny špičkovými fotoaparáty se světelností F1.9 a snímači s rozlišením 5 Mpix (přední) a 16 Mpix (zadní). Společně s pokročilými fotografickými funkcemi tak poskytují nejvyšší kvalitu i za špatných podmínek. Nová funkce Quick Launch navíc umožňuje rychlý přímý přístup k fotoaparátu z libovolné obrazovky za 0,7 sekundy* pouhým dvojitým stisknutím tlačítka Home.

Úvodní foto: Samsung Electronics
Komentáře