Chytrým tiskovým řešením k úsporám

Zajistit chod firmy bez papírů prakticky není možné. Přestože se pojem „bezpapírová kancelář“ poměrně dlouho a často objevuje, stále se spousta dokumentů tiskne. Náklady tak neustále rostou a vedení firem hledá cesty, jak ušetřit.

Chytrým tiskovým řešením k úsporám


Tiskárny – kdo, kde, jak a proč

Podrobná analýza rozmístění tiskáren, jejich vytížení, spotřeby toneru, papíru, přehled, kde se tiskne barevně a zda je to nutné, to je nezbytný předpoklad pro přípravu optimalizace. Analýza dokáže odhalit, které tiskárny jsou zastaralé, přetížené, nebo naopak zcela nevyužité. Totéž platí i pro barevný tisk, který je leckde zbytečný. V rámci auditu lze vypracovat přehledy barevných i černobílých tisků, průměrné počty kopírovaných a skenovaných dokumentů na jednotlivých strojích, rozložení tiskáren ve firmě, jejich vytížení i náklady na provoz. Na základě toho lze navrhnout efektivní řešení.

Nové stroje pro moderní kanceláře

Kyocera uvedla v nedávné době novou řadu tiskáren a multifunkcí ECOSYS. Jsou určeny pro malé a střední kanceláře a přinášejí vysoké rozlišení tisku, komponenty s dlouhou životností a bezkonkurenčně nízké náklady na vytištěnou stránku. Vysokou kvalitu tiskáren této řady dokládá i ocenění „Good Design Award“, které získaly tiskárny ECOSYS M5526cdw, ECOSYS M5526cdw, ECOSYS P5026cdw, ECOSYS M2640idw a ECOSYS P2040dw v minulém roce. Oceněny byly zejména prostorově úsporná konstrukce, nízká hlučnost provozu, jednoduché ovládání a snadná údržba.

Software pro tisk a správu dokumentů

Úspory však nepřináší jen výměna strojového parku, ale i nasazení softwarového řešení pro řízení a správu tiskového parku. Příkladem může být řešení MyQ: jeho nasazení i ovládání je snadné a pro vedení firmy dokáže vytvářet celou řadu reportů. Firma Janus nabízí také řešení pro správu digitálních dokumentů. Systém M-Files je moderní DMS řešení, které je k dispozici pro malé, střední i velké firmy a slouží ke zjednodušení schvalovacích procesů, elektronický oběh, archivaci a vyhledávání dokumentů.

 


Úvodní foto: Janus
Komentáře