Když se víno a IT potkají... - 2

O souznění vína a světa informačních technologií s Martinou Kottovou, sommelierkou společnosti Globus.

Když se víno a IT potkají...


Jak byla aplikace přijata ze strany zákazníků?

K dnešnímu dni se počet stažených aplikací pohybuje přes deset tisíc. To je dle mého názoru, a vzhledem k tomu, že se jedná o aplikaci privátní značky, hezký úspěch. Máme četné pozitivní ohlasy ze strany samotných uživatelů a také výborné recenze ze strany odborných novinářů.

Proč jste se rozhodli právě pro QR kódy?

Hlavním důvodem bylo, že jsou jednoduché. Zvažovali jsme, zda by bylo vhodnější využít v identifikaci zboží zavedeného standardu čárového kódu, který je přímo na láhvi, známého jako EAN, a který nese zakódované globální identifikační číslo zboží. To bylo ostatně navrhováno i ze strany dodavatele aplikace, CCV Informační systémy. Nicméně standardní čárové kódy zboží jsou dnes běžně využívány zejména jako logistická informace a jejich využití pro identifikaci směrem ke spotřebiteli bychom volili až tehdy, pokud by se aplikace vztahovala na veškeré prodávané zboží v obchodě.

Pojďme se od technologií vrátit zpět k samotným vínům. Kde jste si naposledy pochutnala na něčem výjimečném?

Vzhledem k mému povolání mám každou chvíli možnost ochutnat velmi dobrá vína. Soustu zajímavých vín jsem letos ochutnala na veletrhu Vinexpo v Bordeaux, ale pokud mám zmínit konkrétní víno, které mě v poslední době zaujalo, tak je to určitě Champagne Legras, Blanc de Blanc ročník 1996.

Měla byste závěrem pro naše čtenáře nějaké další tipy?

To své oblíbené víno si každý musí, například díky naší aplikaci, nalézt sám. Mezi favority určitě budou patřit moravská přívlastková vína. Ze zahraničních pak ráda doporučím třeba sauvignon z Nového Zélandu. Velmi si vážím, že naše nabídka slavila v červnu úspěch na mezinárodní soutěže vín Sauvignon forum & Czech International Wine Competition 2013, kde prvenství získal právě Globus. Odborná porota udělila hned dvěma vínům z vinotéky Globus nejvyšší ocenění. To nejvyšší získalo naše novozélandské víno Awatare Sauvignon blanc z vinařství Astrolabe, které bylo oceněno jako nejlepší víno v kategorii bílých vín a zároveň získalo nejvyšší možné ocenění jako absolutní šampion celé výstavy. Pokud hledáte zajímavou kombinaci, pak určitě zkuste Chablis a ústřice.

 

Úvodní foto: archiv redakce
Komentáře