Zákazníci z veřejné sféry jsou velmi konzervativní... - 2

...říká Jiří Šamánek ze společnosti Asseco Solutions.

Zákazníci z veřejné sféry jsou velmi konzervativní...


Nové statistiky ukazují, že řada podniků uvažuje o transformaci svých interních procesů tak, aby s nimi bylo možno pracovat z mobilních zařízení. Projevuje se to již dnes i v konkrétních požadavcích na mobilitu uživatelů? Objevují se požadavky na "zmobilnění" stávajících systémů, resp. Je podmínka podpory mobility běžně obsažena v požadavcích na nové systémy?

Tento trend určitě narůstá a mobilitu by ocenili i zákazníci malí. Nicméně překážkou k masivnímu rozšíření těchto řešení je zatím jejich cena. Navíc řada výrobců nabízí jen prezentační data a nikoliv smysluplné aplikace, ideálně napojené na vlastní systémy. Požadavky zákazníků se dnes týkají konkrétně zejména oblasti manažerského reportingu a CRM. Jsem však přesvědčen, že není daleko doba, kdy se využívání ERP v  mobilních zařízeních rozšíří do provozních agend – např. výrobních společností.

Objevují se realizace ERP pro velké a střední firmy formou cloudové služby? Pokud ano, mají zákazníci požadavky na umístění do veřejného nebo privátního cloudu? Mají požadavky na teritoriální umístění datacentra (ČR/EU/nezáleží jim na tom)?

S požadavkem cloudového řešení se na nás zákazníci obrací čím dále častěji. Potenciální zákazníci však mají málo znalostí, nevědí přesně, co od cloudu očekávat. Je pro ně důležité, že nemusí investovat najednou velké peníze, mohou platit  měsíčně v řádu tisíců korun  po dobu, kdy budou potřebovat s možností kdykoli pronájem ukončit. Všeobecně zákazníci oceňují, že HELIOS cloudové řešení nabízí. Avšak ve většině případů zákazník na skutečný cloud není zralý, úplně mu nedůvěřuje, bojí se o data a  zaměňuje cloud s pronájmem,  nedokáže ocenit bezpečnost dat v datovém centru. Pevně však věřím, že v horizontu zhruba pěti let již většina zákazníků bude využívat cloudová řešení a to nejen ekonomického software.

Čtěte také:
→ Informační systém HELIOS Orange u největšího výrobce garážových vrat
V roce 2007 bylo uskutečněno výběrové řízení na informační systém ERP a jeho dodavatele. V něm nejlépe uspěla společnost Inmedias, partner Asseco Solutions, která nabídla pořízení a implementaci ERP systému HELIOS Orange včetně zajištění souvisejících servisních služeb.
→ ERP definitivně přechází do cloudu
Systémy ERP založené na cloudu mohou pomoci středně velkým firmám, ale i těm menším, dosáhnout vyšší efektivity.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+

Úvodní foto: archiv redakce
Komentáře