Amazon otevírá elektronické tržiště pro firemní zákazníky

Společnost Amazon spustila online tržiště pro firmy, kde je možné pořídit vše od běžných kancelářských potřeb jako jsou tužky, obálky a sponky po specializované produkty jako je laboratorní vybavení, hydraulické lisy nebo náhradní součástky pro traktor.

Amazon otevírá elektronické tržiště pro firemní zákazníky


Společnosti, které využívají službu Amazon Business, získají dopravu do dvou dnů zdarma u objednávek nad 49 USD. V současné době na tržišti mohou nakupovat pouze americké firmy, ale nabízet své zboží na něm mohou dodavatelé z celého světa.

Amazon tržiště vytvořil na základě silné poptávky za strany podniků po možnosti online nákupů jakou mají spotřebitelé.

Tržiště se vyznačuje funkcemi uzpůsobenými podnikovému zásobování, například speciální ceny a množstevní slevy. Firmy si navíc mohou zakládat účty přístupné více lidem, začlenit do procesu zásobovací systémy třetích stran a aplikovat osvobození od daně.

Na tržišti se objeví pouze nabídka pro firmy zahrnující přes 250 milionů produktů. Zákazníci mezi nimi budou moci vyhledávat i podle kódů produktů od výrobců a distributorů.

Prodávající mohou uvádět své zboží v různých kategoriích jako je IT, potraviny a nápoje, kancelář, nástroje a laboratorní vybavení. Budou moci také zobrazovat certifikáty jakosti a odlišnosti, například zda výrobek vyhovuje průmyslovým standardům nebo zda pochází z chráněných dílen.

V uplynulém roce na stránkách Amazonu nakoupily miliony firemních zákazníků zboží za miliardy dolarů. Nejvíce jich bylo z oblasti průmyslové výroby, technologií, školství, podnikových služeb a zdravotnictví.

Současně se spuštěním portálu Amazon Business z internetu zmizí server AmazonSupply.com, který dodává instalatérské potřeby, úklidové prostředky a jiné průmyslové zboží. Po 13. květnu budou všichni návštěvníci těchto stránek přesměrováni na Amazon Business.


Úvodní foto: Amazon.com (screenshot videa)
Komentáře