Bing novým vyhledáváním videa překonává Google a YouTube

Pokud vyhledáváte na internetu video, stačí vám jediná služba: Bing. Nová verze vyhledávače společnosti Microsoft přináší výrazná zlepšení z hlediska vzhledu i funkčnosti.

Bing novým vyhledáváním videa překonává Google a YouTube


Bing nedávno prošel modernizací – nový kabát dostalo vyhledávání videí, které nyní umožňuje rychleji a snadněji nalézt, co uživatel žádá. Vedle nového vzhledu začal Bing nabízet i nové informace o každém výsledku, například kanál, odkud video pochází, počet shlédnutí a datum vložení. Úpravy jsou zaměřené i na hudbu – při vyhledávání hudební skladby jsou dostupné ještě další doplňkové funkce.

Co je tedy nového? Vyhledávání videa v Bingu nyní vrací výsledky s většími náhledy uspořádanými do matice. Počet výsledků v řadě se liší podle velikosti obrazovky. Například 22“ 1080p monitor zobrazí šest výsledků vedle sebe, na 12,5“ displeji s rozlišením 1366 x 768 uvidí uživatel pouze čtyři. Při najetí myši na náhled se přehraje krátká ukázka videa.

Pod každým náhledem se zobrazují zmiňované nové doplňující informace včetně délky.

Nový vzhled, zaměření na hudbu a více informací u jednotlivých výsledků – tím vším se Bing snaží stát nejlepším vyhledávačem videí na YouTube. Do výsledků jsou samozřejmě zahrnuty i další stránky, např. Dailymotion nebo Vimeo, ale YouTube dominuje, protože tam směřuje nejvíce zájemců o sledování online videa.

U vyhledávání hudebních skladem se zobrazí také další skladby stejného umělce s jeho malým portrétem v horní části stránky. Následuje velký náhled hlavního výsledku, což by ve většině případů mělo být video skladby, kterou uživatel konkrétně hledá. Přehrávat jej lze přímo na stránce výsledků. Vedle se ukáží další výsledky hledání a níže horizontální karusel s podobnými umělci, následovaný dalšími výsledky hledání.

Celkově působí vyhledávání videa v Bingu příjemněji než předchozí verze, přináší nové informace a podstatně překonává dojem ze standardního vyhledávání v Google, Google video a YouTube.


Úvodní foto: www.bing.com
Komentáře