Čínský vyhledavač Baidu vyrazil hledat nové trhy

Baidu se uchází o nový velký trh - o Brazílii. Již tam buduje výzkumné a vývojové centrum.

Čínský vyhledavač Baidu vyrazil hledat nové trhy


Pro čínské IT firmy není zatím příliš typická expanze na zahrniční trhy. Výjimkou potvrzující pravidlo je např. společnost Tencent, která se specializuje na sociální sítě a hry. Ta zaznamenala určitý úspěch na rozvíjejících se trzích s produktem WeChat.  

Baidu je hlavním vyhledávačem v Číně, kde dosahuje tržního podílu okolo 60%. Již dříve jsme zaznamenali pokus o expanzi, a to v roce 2007 do Japonska. Tam ale jeho projekt nebyl příliš úspěšný a o japonský trh vyhledávání se zatím dělí Google a Yahoo. Baidu nyní vyráží do 200milionové Brazílie, aby tam ukousl část trhu, který z 98% drží Google. Firma již spustila oficiální stránky br.baidu.com v portugtalštině a nyní se snaží vybudovat v Brazílii vlastní výzkumné a vývojové centrum. Již hledá nové IT talenty a kontaktuje místní univerzity.

Své další plány na další zahraniční expanzi zatím Baidu oficiálně nezveřejnil, ale pozornosti neunikly dva další weby: egyptský (baidu.com.eg) a thajský (baidu.co.th). Oba jmenované národní vyhledavače jsou ale zatím jen v beta-verzi.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Intel a Baidu budují společnou laboratoř pro mobilní aplikace
Intel doufá, že si získá více čínských vývojářů podporujících jeho produkty, a to vytvořením nové společné inovační laboratoře s největším čínským vyhledávačem Baidu.
→ Baidu Eye: čínský vyhledavač klonuje Google Glass
Největší čínský vyhledavač Baidu bude Googlu konkurovat nejen ve vyhledávání. Připravuje totiž také computerizované brýle, označované jako Baidu Eye.

G+


Úvodní foto: baidu.com.eg
Komentáře